
Fotó: Barabás Ákos
A korábbi elképzelésektől eltérően csak jövőre kerül aszfalt a Szeltersz völgyét átszelő községi útra, mivel rossz műszaki terveket készített az ezzel megbízott vállalat. A munkálat megvalósítására a lövétei önkormányzat egymillió eurós támogatást nyert.
2018. november 11., 18:492018. november 11., 18:49
Noha öt vállalat is jelentkezett a 102-es jelzésű szelterszi községi út felújítására, a rossz tervek miatt mindegyik visszalépett – tudtuk meg Mihály Dénestől, Lövéte polgármesterétől. Mint mondta, a probléma az volt, hogy
ezért senki nem akarta vállalni a projekt kivitelezését.
Ezután a lövétei önkormányzat új műszaki tervet készíttetett, ám azt még jóvá kell hagynia a projektet egymillió euróval támogató Vidéki Beruházások Ügynöksége (AFIR) elbíráló bizottságának.
– fogalmazott Mihály Dénes. Hozzátette, szerencsére emiatt
csupán eltolódik a kivitelezés. Reményeik szerint december-januárban már új közbeszerzési eljárást indíthatnak, tavasszal pedig elkezdődhet a szelterszi út felújítása, melynek során sáncokat építenek, átereszeket helyeznek el és aszfalttal burkolják az úttestet.
Miért fontos?
Mihály Dénes rámutatott, nagyon fontos az út rendbetétele, hiszen a Szeltersz völgyében több mint háromszáz hétvégi ház található, de állandó lakók is élnek ott. A beruházástól a turizmus, ezáltal pedig a gazdaság fellendülését is reméli.
A projekt befejezésére még húsz hónapja van az önkormányzatnak. Ha ez megvalósul, akkor a községi út öt kilométeres szakasza lesz rendbe téve, ami azt jelenti, hogy nagyjából 500 méter marad ki – a 13A jelzésű úttól számítva –, amely nem a lövétei, hanem a szentegyházi önkormányzat területén található.
Kerestük is Molnár Tibort, Szentegyháza polgármesterét, akitől megtudtuk, hogy ők is pályáztak a hozzájuk tartozó szakasz felújításáért, ám még nem tudni, hogy kapnak-e támogatást a megvalósításhoz.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
1 hozzászólás