
Fotó: Székelyhon-montázs
Míg a szavazatszámlálás kezdetén alig pár százalék volt a különbség a két jelölt között, a részeredmények folyamatos feldolgozása során Nicușor Dan egyre nagyobb előnyre tesz szert. De lássuk, hogy mit hoz majd a reggel.
2025. május 18., 22:262025. május 18., 22:26
2025. május 18., 23:282025. május 18., 23:28
23:00 – Az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós időben közzétett adatai szerint a szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 95,05 százalékos feldolgozottsága alapján (19 091 jegyzőkönyv) Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 54,22 százalékát (5 309 832 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje, George Simion 4 482 565 szavazatot kapott, ami 45,78 százalékos támogatottságot jelent.

Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
22:00 – A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 44,21 százalékos feldolgozottsága alapján (8880 jegyzőkönyv) Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 50,05 százalékát (1 503 742 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje, George Simion 1 500 831 szavazatot kapott, ami 49,95 százalékos támogatottságot jelent.
A romániai elnökválasztás második fordulójában több mint 11,6 millióan szavaztak.
A külföldi szavazókörzetek jegyzőkönyveinek 3,52 százalékos feldolgozottsága (34 jegyzőkönyv) alapján Nicușor Dan független jelölt 5644 szavazatot szerzett, és a támogatottsága 82,93 százalékos – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) honlapján vasárnap este közzétett valós idejű adatokból.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje, George Simion 1162 szavazatot (17,07) kapott.
A diaszpórában több mint 1,6 millió román állampolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
1 hozzászólás