
Archív
A Grindeanu-kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány el fog bukni és reméli, hogy a csütörtöki kormányülésen minden miniszter részt fog venni, nyilatkozta kedden Victor Ponta kormányfőtitkár.
2017. június 20., 18:452017. június 20., 18:45
2017. június 20., 18:452017. június 20., 18:45
„Az indítvány megbukik és akkor csütörtökön rendes kormányülést tartunk, meggyőződésem, hogy minden miniszter eljön majd” – nyilatkozta Ponta az Agerpres hírügynökség tudósítása szerint.
A kormányfőtitkár elmondta, 246 honatyával beszélt a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) soraiból, és
Ponta szerint még 19 óra van hátra a bizalmatlansági indítvány szavazásáig, a hátralévő időszakban még „racionális” megoldásra juthatnak.
„Elmagyarázom minden kollégámnak, hogy még 19 óra van hátra, amikor racionális megoldásra juthatunk, utána már nem lehet. Utána vagy megbukik a bizalmatlansági indítvány, ami az RMDSZ szavazatai nélkül egyértelmű, és akkor van egy hivatalban lévő kormányunk szeptember-októberig, amely összeveszett saját pártjával, vagy megszavazzák a bizalmatlansági indítványt és akkor minden Klaus Johannison múlik, nálunk nem marad semmi” – állítja Ponta.
Ponta elismételte,
„Ha meglenne a kellő számú szavazatuk, akkor nem követték volna el a hétfő esti tárgyalások során ezt az óriási hibát. Az RMDSZ azt kérte, amit 16 éve kérnek, ők nem hibásak ezért. De egyszer világgá kürtölték, hogy megvannak az RMDSZ szavazatai, utána pedig kiderült, hogy az RMDSZ nem vesz részt a szavazáson, amit nagyon jól tesznek, hiszen egyik párt sem vesz részt, ami természetes dolog, ugyanis ez a PSD belső harca és nem veszel részt mások harcában, mert neked sem tetszene, ha más beleszólna a te belső harcaidba” – mondta Ponta.
Ponta hozzáette, hogy a bizalmatlansági indítvány után a PSD jövője „tragikus” lesz.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!