Forrás: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Bővítik a sepsiszentgyörgyi Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályát, a mentőautóknak új útvonalakat építenek. A létesítményt fenntartó Kovászna Megye Tanácsa a Regionális Operatív Programból hív le pénzt a beruházásra.
2018. április 14., 19:192018. április 14., 19:19
A megvalósíthatósági tanulmányt és a pályázaton való részvételt a pénteki rendkívüli ülésén fogadta el a megyei önkormányzat képviselő-testülete.
Tamás Sándor Kovászna Megye tanácsának elnöke elmondta, ezzel párhuzamosan
A beruházás során 600 négyzetméteres új épületrésze lesz a sürgősségnek, így annak a hasznos felülete a jelenlegi 400 négyzetméterről 1000 négyzetméterre bővül – mondta el András-Nagy Róbert kórházigazgató. A tervek szerint, amint az új épületrész elkészül, szétválasztják a felnőtt- és a gyerek sürgősséget, és lehetővé teszik, hogy helyben elvégezzék a képalkotó kivizsgálásokat, vagyis
Ehhez további szakorvosakat, pediátert, és radiológiai szakorvost is kell alkalmazzanak. A megyei kórház sürgősségi osztályán közel hetvenen dolgoznak, évente 35 ezer beteget látnak el. A sepsiszentgyörgyi kórház 1975 óta működik megyei kórházként, 2005 óta zajlanak nagyszabású felújítási munkálatok. 2005 és 2014 között a C épületszárny szerkezet-megerősítését végezték, majd a tavaly lezárult EU-s pályázatból folytatták a megerősítést, és korszerűsítették az orvosi berendezéseket. Összesen hatvan millió lejt költöttek minderre.
Megvan a következő két hétre vonatkozó időjárás-előrejelzés, az Országos Meteorológiai Szolgálat közzétette prognózisát az augusztus 25. és szeptember 7. közötti időszakra.
Idén június 2-tól augusztus 21-ig nyolc megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, hét megerősített és egy valószínűsíthető eset jegyeztek – közölte hétfőn az Országos Közegészségügyi Intézet.
Augusztus végén Sepsiszentgyörgy olyan esemény otthona lesz, amelyhez fogható még nem volt a városban: három napon át a MindFormers tölti meg a Dohánygyárat tudással, inspirációval, kreativitással és közösségi élményekkel.
Sztrájkőrséget tartanak hétfőn a tanügyi szakszervezetek az oktatási minisztériumnál, mert elégedetlenek a kormány tervezett intézkedéseivel.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvezető elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn bejelentette, hogy a párt aznapi vezetőségi ülésén javasolni fogja kollégáinak a visszatérésüket a koalíció tanácskozásaira.
A legtöbb szülő ugyanazt szeretné: hogy a gyermeke magabiztosan és természetesen használja az idegen nyelvet. Az viszont már nem mindegy, hogyan éri ezt el.
Fagypont alá esett a hőmérséklet Csíkszeredában hétfőre virradóan, a hivatalos meteorológiai állomáson mínusz 1,7 Celsius-fokot mértek.
Szociális, egészségügyi és oktatási problémák megoldására szakosodott emberekből álló háromfős csoportokat hozhatnak létre 26 Hargita megyei vidéki településen. A hiánypótló tevékenységet végző csapatok bérezésére nem kell költeniük a községeknek.
Eszméleténél volt a négyes halálos áldozatot követelő terepjárós baleset fiatal túlélője, amikor a hegyimentők rátaláltak. Végül mentőhelikopterrel vitték kórházba, de előtte szóba tudott állni a hegyimentőkkel.
Lopott személygépkocsit vezetett a gyanú szerint az a sofőr, akit már Magyarországon el akartak fogni, de nem sikerült azelőtt, hogy átlépte volna a román határt.
szóljon hozzá!