Fotó: Pethő Melánia
Többnapos rendezvénysorozat épül a gyergyószentmiklósi örmény katolikus templom Kisboldogasszony-napi templombúcsúja köré – a nemzet történelmi, művészeti értékeiből az I. Örmény Művészeti Fesztiválon kaphatnak szemelvényeket az érdeklődők.
2011. augusztus 30., 15:522011. augusztus 30., 15:52
2011. augusztus 30., 16:002011. augusztus 30., 16:00
Fotó- és ikonkiállítás, könyvbemutató, filmvetítések, előadások, koncertek mellett a hagyományos örmény eledelek, sütemény és örmény konyak kóstolása is szerepel az első alkalommal megrendezésre kerülő Örmény Művészeti Fesztivál programján Gyergyószentmiklóson. A helyi Örmény Katolikus Egyesület és az Örmény Katolikus Plébánia szervezésében szeptember 9–11. között egész napos programok várják az érdeklődőket.
A szervezők nevében Kulcsár László (fotó) ismertette a fesztivál létrejöttének körülményeit: „A gyergyói örményeket megpróbáljuk egy kicsit kimozdítani a megszokott életritmusából. Megpróbálunk egy kis életet lehelni a közösségbe az által, hogy nem a nemzetet érő viszontagságokról, bajokról beszélünk, hanem megnézzük az élet szebbik oldalát. Ennek szellemében egy régi vágyunkat váltjuk most valóra, és nem csak az örménységet, hanem a Gyergyói-medencében lakókkal kialakult jó együttélést, az egységet próbáljuk meg különböző változatokban, különböző embereknek bemutatni”.
Eredetileg egy zenei fesztivál megszervezésének ötlete fogalmazódott meg, ám az összeállított program sokrétűsége túlnőtte ennek határait, és a rendezvény művészeti fesztivállá állt össze, melynek folyamatosságot terveznek a szervezők.
A gazdag program miatt a rendezvény több helyszínen zajlik majd; az örmény templom és a közösségi ház mellett a Tarisznyás Márton Múzeumban és a Nosztalgia Kávéházban is lesznek műsorok. A Robi Konyha jóvoltából sikerült programra tűzni hagyományos örmény eledelek kóstolását is; a kétfogásos ebédeket a közösségi ház udvarán fogják felszolgálni az előzetesen bejelentkezetteknek.
Szeptember 11-én, Kisboldogasszony napján kerül sor az örmény templom búcsúünnepére, a szentmisét követően pedig ünnepi körmenettel zárul a rendezvény.
A gyergyószentmiklósi villamossági vállalat a helyi önkormányzattal közösen lakossági fórumot szervez augusztus 27-én, szerdán 18 órától a Szabadság tér 22. szám alatt található tanácsteremben.
Távoltartási végzés megszegése miatt vett őrizetbe a rendőrség egy gyergyószentmiklósi férfit pénteken.
Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.
Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.
Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.
Zajlanak a nyári karbantartási munkálatok a gyergyószentmiklósi tanintézményeknél. A Szakinál az iskolaépület felújításával jól haladnak, a bentlakással kevésbé. A Salamonnak is várnia kell még a régi műhelyépület bontására.
Elkezdték a központi park körüli parkolók felújítását Gyergyószentmiklóson, ami egy újabb lépés a fizetéses parkolás újbóli bevezetéséhez.
Elindult az a civil szervezetek programjait népszerűsítő nagykövetek regisztrációja, a negyedik Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő mozgalomhoz. 27 szervezet összesen Ötszázezer lejnyi támogatás megszerzését tűzte ki célul.
Gyergyószentmiklós több utcájában és a lakónegyedekben is csatornázási munkálatok zajlanak augusztus folyamán. Ezek időszakos forgalomkorlátozással is járnak.
Engedély nélküli árusítóhelyet számoltak fel kedden a Gyilkos-tó partján. Az önkormányzat polgármesteri rendelet alapján távolíttatta el a természetvédelmi övezetbe jogtalanul kihelyezett büfékocsit, amely egy stég közelében működött.
szóljon hozzá!