Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy férfit, miután házkutatást tartottak Székelyudvarhelyen uzsorázással gyanúsítható személyeknél kedden – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2023. november 15., 16:372023. november 15., 16:37
A gyanú szerint egy férfi és egy nő 2021-től napjainkig több Székelyudvarhely környéki személynek adott pénzt, majd a nevükben igényelték és fel is vették a szociális segély és gyermeknevelési támogatás összegeit. A közlemény szerint
A házkutatás során a rendőrök készpénzt foglaltak le (lejt és eurót), amelyek származását a gyanúsítottak nem tudták igazolni; a lefoglalt bizonyítékok alapján a férfit 24 órára őrizetbe vették.
A rendőrség folytatja a nyomozást az ügyészséggel közösen uzsora-bűncselekmény elkövetésének ügyében.
Onkológiai természetű a Ion Iliescu volt államfő tüdőbetegsége – közölte hétfőn az Agrippa Ionescu sürgősségi klinikai kórház.
Csak nemrég lett nagykorú az a fiatal, aki tegnap este életét vesztette egy balesetben Máramaros megyében, miután autójával belerohant egy házba.
Noha az okoskukák környéki állapotok rendezetlenek Csíkszeredában, a szolgáltató szerint a rendszer működik. Ők úgy látják, hogy a probléma forrása nem a telítettség, hanem a helytelen lakossági használat.
Halálra gázolt a vonat a Bákó megyei Kománfalva városában egy 17 éves lányt.
Alig kezdődött el a nyár, mi a Rádió GaGánál máris napszúrást kaptunk, és zavarunkban azt sem tudjuk, hogy grillezzünk vagy dilizzünk? Vagy esetleg mindkettőt?
Anyanyelv- és irodalomból írásbeliznek hétfőn a nemzeti kisebbségekhez tartozó végzősök, ez a nyári érettségi utolsó vizsgája.
Lezárják még egy utca bejáratát Székelyudvarhelyen hétfő reggeltől, a gázhalózat bővítési munkálatai miatt – hívja fel a figyelmet közleményében a városháza.
Két hét múlva megszűnik az áramár állami támogatása. Kinek érdemes szolgáltatót váltania? Mire kell figyelni az ajánlatok összehasonlításakor? Milyen áron adják a legolcsóbb áramot? Kik kaphatják meg a tervezett új támogatást? Cikkünkben a válaszok.
Megszokott látvány vasárnap esténként a kukákból kifolyó, és a környékén szétszóródó szemét a csíkszeredai Decemberi Forradalom-lakónegyedben.
Negyven néptánccsoport tagjai népesítették be Kézdiszentlélek búcsújáróhelyét, a perkői nyerget szombaton, a 19. Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóján. A táncosok többsége fiatalabb, mint maga a rendezvény.
1 hozzászólás