
Február közepétől láthat neki a kivetelezésnek az önkormányzat
Fotó: Farkas Orsolya
Hat pályázatra nyert támogatást az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretéből Vargyas község, amelyből öt projekt kivitelezésére már idén sor kerülhet. A közeljövőben többek között új kamerarendszer, modern buszmegállók és okospadok korszerűsítik a települést.
2024. január 20., 16:142024. január 20., 16:14
A finanszírozási szerződést még 2023 februárjában írták alá Bukarestben, most eljött az ideje a kiegészítő iratcsomagok véglegesítésének is, így január 17-én zöld utat nyert a vargyasi önkormányzat öt projekt kivitelezésére – jelentette be közösségi oldalán Imets Lajos, a község polgármestere. Megkeresésünkre az elöljáró kifejtette, hogy
Továbbá a Selyemkertben épül egy kültéri sportrészleg is, amely kilenc fitneszgéppel lesz felszerelve.
Ezenkívül létrehoznak három kivilágított, digitális kijelzővel és USB-töltővel ellátott buszmegállót is, amelyeket napelemes rendszer fog működtetni. Készül nyolc, szintén önellátó okospad, ezekkel főként a fiatalok kedvére tennének. A polgármester szerint
Az említett tervek megvalósításához február 15-e után láthatnak neki, a kivitelezésre 12 hónap áll az önkormányzat rendelkezésére.
A hatodik projekt keretében a vargyasi orvosi szolgálati lakás javítására és energetikai hatékonyságának növelésére is sor fog kerülni, de mivel ez hosszabb finanszírozási folyamat része, így ennek felújítását vélhetően 2026 júniusáig fogják befejezni.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
szóljon hozzá!