Fotó: Poliţia Harghita/Facebook
Négy rendőr lélekjelenlétének és gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült megmenteni a szerda esti csíkszeredai lakástűz sérültjének életét. A rendőrök hezitálás nélkül törtek be az égő lakásba, hogy kimenekítsék az eszméletlen állapotban lévő nőt.
2025. május 22., 17:262025. május 22., 17:26
2025. május 22., 17:542025. május 22., 17:54
A tűzoltóság szerdán este 11 óra körül tájékoztatott arról, hogy tűz ütött ki egy csíkszeredai garzonlakásban.
Tűz ütött ki egy csíkszeredai garzonlakásban szerda este. A tűzesetben egy nő súlyosan megsérült.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a mentésben az akkor szolgálatot teljesítő Tothăzan Iacob-Damian és Dumitru Dănuț-Nicolae vett részt, valamint két fiatal rendőr, Gașpár Gheorghe Marian és Dună Adrian Ionuț, akik szabadnapjukon segítettek a beavatkozásban.
Az áldozat égési sérüléseket szenvedett a fején, a bal felső végtagján (a testfelület mintegy 15 százalékán) és felső légúti sérüléseket is szenvedett.
A hatóságok gyorsan evakuálták az épület többi lakóját is, így sikerült megelőzni a tragédiát.
Egy éjszakán át tartó mentőakció után megtalálták a hegyimentők azt az ukrán állampolgárt, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a román határt, és kedden segítséget kért a román hatóságoktól.
Egy autó fedélzeti kamerája rögzítette azt az esetet, amikor egy BMW-s sofőr nagy sebességgel haladt egy bevetésen lévő SMURD-egység mögött Bihar megyében, megszegve a közlekedési szabályokat.
Általános sztrájkba lépne jövő szerdán a polgármesteri hivatalokban dolgozók szakszervezete a közigazgatást érintő megszorítási tervek miatt. Az érdekvédelmi tömörülés jelenleg is tiltakozik, de a gyakorlatban nem mindenhol szünetel az ügyfélfogadás.
Zavartalanul zajlik az oktatás az iskolák nagy többségében – tájékoztatott kedd este az oktatási minisztérium a megyei tanfelügyelőségektől kapott információkra hivatkozva.
Segítségre szoruló családok beteg gyermekeinek gyógykezeléséhez, ehhez fontos eszközök megvásárlásához nyújt anyagi segítséget egy, eddig főként Magyarországon tevékenykedő alapítvány, amely szeretné kiterjeszteni tevékenységét Erdélyre is.
A bányakatasztrófa által sújtott Parajdon zárja Gördülő Opera című turnéját a Magyar Állami Operaház. Donizetti A csengő című vígoperája szeptember 13-án lesz látható Parajdon – közölték kedden az MTI-vel a szervezők.
A romániai polgárok közel nyolcvan százaléka támogatja Románia nyugati orientációját - derül ki INSCOP Research legfrissebb közvélemény-kutatásából.
Az Európai Bizottság keddi döntése szerint Románia 16,68 milliárd euróból részesülhet az EU védelmi hitelprogramjából, a SAFE-ből, amelynek célja a tagállamok védelmi képességeinek gyors megerősítése.
A szeptember 1-7. közötti héten 5133 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 28,9 százalékkal többet, mint az előző héten – közölte kedden az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Az első évben „botladozó” csíkszeredai Lábbusz egyre népszerűbbé válik a tanulók körében, ezúttal 154 diák csatlakozott az idei Lábbusz járataihoz az első napon.
szóljon hozzá!