Hétfőn öntötték a pálya új betonburkolatát
Fotó: Erdély Bálint Előd
Megújul a székelyudvarhelyi Móra Ferenc Általános Iskola sportpályája: a tanintézet hátsó udvarán folyamatosan zajlottak a munkálatok az elmúlt hetekben, a fejlesztés június végére be is fejeződik.
2020. május 12., 20:512020. május 12., 20:51
2020. május 13., 10:022020. május 13., 10:02
A Móra Ferenc Általános Iskola hátsó udvarán jelentősebb felújítás nem történt az elmúlt években, a sportpálya teljes felújítása túl költséges lett volna.
„Az elmúlt húsz évben nem volt teljes felújítás, csupán kisebb javítási munkák. Már a pálya minden része nagyon rossz állapotban volt. Terveztünk javítást, de ilyen mértékű modernizálást nem tudtunk volna önerőből véghez vinni” – mondta portálunknak Tifán Irén, az általános iskola igazgatója.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„A Móra Ferenc Általános Iskolába jár a kéziladba-utánpótlásunk legifjabb korosztálya, négy kisiskoláscsapat is van az intézetben, ezért számunkra is fontos volt, hogy megfelelő körülmények között edzhessenek” – magyarázta Ilyés Szabolcs, a Szejke Sportklub ügyvezetője A fejlesztést a sportklub a magyar kormánytól kapott támogatásból finanszírozza, a munkát pedig ING Service Kft. végzi.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A munkálatok előkészítése év elején kezdődött, öröm az ürömben, tudtuk meg az igazgatótól, hogy a szükségállapot miatti oktatási szünetben a kivitelezés zavartalanul történhetett. A kivitelezés során az iskolaépület mögötti betonozott kézilabdapályát modernizálják: május 11-én öntötték be a pálya 1400 négyzetméteres felületét új betonnal. A továbbiakban a sportpálya fölötti lévő futópályát is kijavítják.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az ING Service Kft.-vel kötött kivitelezési szerződés értelmében a a kézilabda- és futópálya teljes felújítása mellett a lelátókat is modernizálják. Az iskolának nincsen fedett sportpályája, ezért a mostani fejlesztés részeként a kézilabdapályára egy elbontható sátor felszerelését is tervezték, amelynek köszönhetően rossz időben is edzéseket, mérkőzéseket lehet tartani majd.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Mikó-vár falai között nyílt meg Berecz András Szívverés a magasban című fotókiállítása, aki most képekben mesél. Nemcsak a harangokat mutatja be, hanem azt a lelki világot is, amelyet összekapcsolnak a Kárpát-medence magyarságában.
A Sepsiszéki Székely Tanács által a trianoni döntés évfordulójára idén 33. alkalommal megszervezett rendezvény neves vendégekkel zajlott szerdán Sepsiszentgyörgyön: tárlatnyitás és koncert is része volt.
A kormány úgy döntött, hogy a megduplázza a közmédia Összetartozunk - Összefogás Székelyföldért című egész napos adománygyűjtő műsorában befolyt felajánlásokat, tehát „minden felajánlott forint mellé odatesz még egyet”
Az élővilágot és az ivóvízellátást is veszélyezteti a bányaszerencsétlenség miatt megnövekedett sókoncentráció a folyóvizekben. A szakértők szerint a Korond-patak és a Kis-Küküllő vizének és élővilágának megfigyelésével mérsékelhetők az ökológiai károk.
Meg kell őrizzük a nemzetünket összetartó belső határainkat, amihez mindennapos cselekvésre van szükség – hangzott el szerdán, a Nemzeti Összetartozás napján Székelyudvarhelyen, a Millenniumi emlékműnél.
Ökölként csapott le a békediktátum az országa és szétszakította azt. De a lelki térképünkön közel érezzük magunkat ma is egymáshoz. Ma nem versengenünk kell, hanem segítenünk, szolgálnunk egymásnak.
A hagyományokhoz híven idén is több száz zarándokot lát vendégül Gyergyószentmiklós, akik a Boldogasszony Zarándokvonattal érkeznek Erdélybe, a csíksomlyói búcsúba tartva.
A parajdi sóbányát ért súlyos katasztrófa mélyen megrázta a helyi közösséget. A parajdi önkormányzat tájékoztatása szerint a helyi, országos és nemzetközi összefogás ereje már most is érezhető.
Böjte Csaba ferences szerzetes a remény fontosságára hívta fel a figyelmet szerda délelőtt a közmédia és az Ökumenikus Segélyszervezet Összefogás Székelyföldért címmel meghirdetett közös adománygyűjtésén.
A Hargita Megyei Mentőszolgálat idén is felkéri a csíksomlyói búcsúra érkező zarándokokat, hogy kellő körültekintéssel és megfelelő felkészüléssel vegyenek részt az eseményen, saját biztonságuk és egészségük megóvása érdekében.
1 hozzászólás