
Fotó: Kristó Róbert
Fontos határidő közeleg a csíkszeredai Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumoknak otthont adó épület felújításán dolgozó cégek számára. Január 6-ra véget kell érjenek a munkálatok az északi szárnyban, és ezzel – a pince kivételével – a teljes, felújított iskolabelsőt birtokba vehetik az iskolák az oktatás számára.
2011. december 27., 14:332011. december 27., 14:33
2011. december 27., 19:482011. december 27., 19:48
Az északi szárny földszintjén még dolgoznak. Január 6-án kezdődik el a költözés, addigra kell végezniük
Az északi szárny még felújítás alatt álló részén, a második emeleten elkészültek a tantermek felújításával, az első emeleten és a földszinten pedig az utolsó simítások zajlanak – közölte Antal Attila alpolgármester a csíkszeredai Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumoknak otthont adó épületben zajló felújítási munkálatokról.
Az alpolgármester épp a helyszínen tartózkodott a munkálatok részleges átvétele alkalmával, amikor érdeklődtünk tőle a nagyszabású felújításról, amelyekre az önkormányzat nagy összegű európai uniós pályázatot nyert. Antal Attila elmondta, a következő hetekben befejeződnek a munkálatok az északi szárny földszintjén és első emeletén, január 6-án pedig elkezdődhet a költözés – a Márton Áron Gimnázium foglalja el azokat a termeket, amelyeket ebben az utolsó szakaszban újítottak fel. Ha ez megtörténik, akkor lényegében az egész épületbelső felújítása befejeződött, és a felújított épületet belakják az iskolák.
A pince kivételével – amint ugyanis az alpolgármester közölte, azt még nem adják át – januártól tavaszig ott még folytatódik a munka, informatikai termeket alakítanak ki, és a kiszolgáló egységek termei is ott kapnak majd helyet. Ugyanakkor azt is meg kívánják figyelni, hogy a tavaszi hóolvadáskor hogyan viselkedik az épület alagsora a talajban megnövekedő nedvesség hatására – fejtette ki Antal Attila.
Kérdésünkre válaszolva, miszerint adódott-e bármilyen probléma a felújítás mostani szakaszában, az alpolgármester elmondta, továbbra is megkövetelik a minőségi munkát a kivitelezőktől, akiknek megfeszített munkát fog jelenteni a januári határidő tartása, azonban így a második félévtől mindkét iskola használhatja az összes felújított tantermet.
Az épület külső munkálatai is befejeződtek már nagyrészt, ha pedig januárban lezárul a belső felújítás, akkor a gimnázium rehabilitációjának keretében a pince felújítása, az udvar kialakítása és a kerítés helyreállítása marad jövőre.
Közel ezer hívő és meghívott vendég részvételével áldották meg vasárnap, hét évig tartó felújítást követően a madéfalvi Jézus Szíve-templomot. Az ünnepségen a megújult orgonát is felszentelték.
A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Több órára lezárják szombaton és vasárnap a Tolvajos-tető és Hargitafürdő közötti útszakaszt a Hargita Hill Climb Challenge edzései és futamai miatt.
Tizedik alkalommal rendezik meg a Csíkszeredai Kórháznapokat július 2–5. között. A jubileumi rendezvényen hazai és magyarországi szakemberek osztják meg tapasztalataikat, és a nagyközönség számára is lesznek előadások.
Több mint egy hónapon át, június 11. és július 19. között közösségi meccsnézést szerveznek Csíkszereda központjában.
Korszerűbb körülmények között, a Poliklinika első emeletén működik tovább a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház orvosi laboratóriuma, ahol helyet kaptak a mikrobiológiai laboratórium európai uniós támogatásból, újonnan vásárolt műszerei is.
A következő évben kezdődhet el Csíkszereda városbejáratainál az új, a városlakók tetszését elnyerő arculati elemek építése. Az ötletpályázat nyomán legjobbnak ítélt elképzelés alapján idén a műszaki terveket szeretnék elkészíttetni.
Megérett a borzsovai fürdő a felújításra, ezért a Csík Metropoliszövezet Egyesület, a csíkborzsovai közbirtokosság és a szépvízi önkormányzat összefogásával kedden kalákában fogtak hozzá a részbeni rendbetételéhez.
Két, egymással teljesen ellentétes ítélet született a tusnádfürdői Csukás-tó területének kisajátítása ügyében, az egyik a volt tulajdonosnak, a másik az önkormányzatnak adott igazat. Ezért egyelőre a tó jogi helyzete nem változik.
Tönkrement, megrongált utcabútorzatok és gyalogos-útburkolatok rontják Csíkszereda központjának látványát. A városháza feladatai közé tartozik a köztéri elemek folyamatos karbantartása, helyenként azonban még a gyakori javítgatás sem segít.
szóljon hozzá!