Gyakorlatoznak a marosszentgyörgyi lőtéren. Archív
Fotó: Rab Zoltán
Február elejéig a marosszentgyörgyi lőtéren nemcsak lőnek, hanem robbantanak is – figyelmeztet közösségi oldalán a nagyközség polgármestere.
2025. január 30., 17:312025. január 30., 17:31
A Marosvásárhely tőszomszédságában lévő Marosszentgyörgy polgármestere, Sófalvi Szabolcs közösségi oldalán arról számolt be, hogy rákérdezett arra, miért hallatszanak robbanások a helyi lőtér környékéről.
Azt a választ kapta a védelmi minisztérium képviselőitől, hogy január második, illetve február első felében, hétköznaponként 8 és 21 óra között éleslövészetet, valamint robbantásokat hajtanak végre a Maros megyei belügyi alakulatok.
A lakosságot arra kérik, hogy
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
Több megszorítást is bemutatott Ilie Bolojan miniszterelnök a pénteki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján. Vegyük sorba.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy jövő héten fogják bemutatni a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, és nagy valószínűséggel kétkulcsos áfa (TVA) bevezetése mellett fog dönteni a kabinet.
Több mint 9000 nyolcadik osztályt végzett diák vett részt pénteken a kisebbségek anyanyelv- és irodalom írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Tetőket és autókat rongált meg, és több fát is kidöntött a viharos szél Maros megyében. A tűzoltók megfeszített erővel dolgoznak a károk elhárításán. A vihar közben Udvarhelyszéket is elérte.
Hivatalosan is legionárius propaganda terjesztésével gyanúsították meg pénteken a legfőbb ügyészség ügyészei Călin Georgescut, amiért a választási kampányban egy tévéműsorban a Vasgárda egykori vezetőjétől, Corneliu Zelea Codreanutól idézett.
A közelgő viharoktól tart a Salrom vezetősége, illetve a beszakadt parajdi bányafödémnél dolgozó kivitelező, hiszen a megáradó patakok kárt tehetnek a munkatelepen, valamint a Korond-patak sótartalmának növekedését is eredményezhetik.
Nicușor Dan államfő hétfőre összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelyen a parajdi bányakatasztrófáról is tárgyalni fognak.
Zivataros időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat. Emellett újabb kánikulára is figyelmeztetnek, ez azonban az ország déli részére érvényes.
szóljon hozzá!