Fotó: Veres Nándor
Összesítették a helyi vállalkozások által kitöltött kérdőív eredményeit, amelyből kiderül, kevés olyan csíkszeredai vállalkozás volt, amelyet ne érintett volna hátrányosan a koronavírus-járvány megléte. Erről sajtótájékoztatón számoltak be a kérdőív kezdeményezői.
2020. június 16., 17:142020. június 16., 17:14
A keddi sajtóeseményen Korodi Attila, az RMDSZ Csíkszeredai Városi Szervezetének megbízott elnöke elmondta, hogy
„A vállalkozások nagyobb többsége csupán akkora tőkével rendelkezett, amely három hónap stabil működésre volt elegendő.
– vonta le a következtetéseket, hozzátéve, hogy több vállalkozás még mindig nem tudott teljes mértékben visszatérni a normál működéséhez és otthoni munkavégzés jelleggel kénytelen üzemelni. A megbízott elnök kiemelte, a vállalkozások szükségét érzik a digitalizációnak és a kevesebb bürokratikus ügyintézésnek, továbbá
A válaszadók úgy látják, az adók terén eszközölt változások, a munkaerő költségeinek részbeni átvállalása és a közvetlen, állami vagy EU-s támogatások segítséget jelentenének a kialakult helyzetben. „Azt gondolom, hogy a vállalkozói élet már nem lesz ugyanolyan, mint a járvány előtt. Ezért is érezzük szükségét, hogy ősszel megismételjük a felmérést, addig is pedig a nyár folyamán már elindítunk fókuszcsoportos beszélgetéseket a megkérdezett vállalkozókkal, hogy pontosabban felmérjük, milyen konkrét nehézségekkel küzdenek” – összegezte Korodi Attila.
A Romániai Magyar Közgazdász Társaság részéről jelen volt Tánczos Levente, aki úgy fogalmazott, hogy számottevő értékesítés-csökkenést tapasztaltak a vállalkozások.
– fejtette ki a szakember.
Elhangzott, hogy a kis- és középvállalkozások döntő többsége nem volt felkészülve egy világjárványra, hiszen nem volt kidolgozott válságkezelési forgatókönyvük. A Sapientia EMTE csíkszeredai karának oktatója hozzátette: a járvány ellenére a helyi vállalkozások pozitívan próbálják túlélni az elmúlt időszak nyomait, hiszen
Kérdésünkre, miszerint a vállalkozók milyen arányban voltak kénytelen elbocsátásokat eszközölni, Tánczos úgy fogalmazott, hogy
„A későbbiekben az Országos Statisztikai Központtal is összesítjük az eredményeket, azok alapján pedig hitelesebb képet fogunk kapni az elbocsátott munkavállalókról” – tette hozzá Korodi.
Gyergyóalfalu község történetének legnagyobb összegű infrastrukturális fejlesztése kezdődik el. Aláírták azt a kivitelezési szerződést, amelynek részeként 47 millió lej értékű ivóvíz- és csatornahálózat-fejlesztést valósítanak meg.
Az időjárás függvényében Marosvásárhelyen a Tudor lakótelepen metszik a fákat a virágkertészet szakemberei. Míg előző években tanulmányozni lehetett, hogy hol vágják ki a fákat, idén erre nincs lehetőség.
A szél felerősödésére és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat huszonhárom megyére.
Szombaton reggel hét órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
Egy marosvásárhelyi családi otthonból eltávozott kiskorú lány eltűnéséről értesítették a Maros megyei rendőrséget.
A rendőrség közlekedési információs központjának (Infotrafic) tájékoztatása szerint szombaton reggel havazott és részlegesen hó borított több útszakaszt.
A szélsőséges időjárási jelenségek miatt bekövetkező áramszünet okán leállt a marosbisztrai vízmű, az ivóvízellátás több helységben szünetel. A borszéki Fontana Gyógyfürdő sem nyit ma, hasonló okok miatt.
Tűz ütött ki szombaton hajnalban egy székelyudvarhelyi tömbházban, tíz lakót evakuáltak.
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sepsiszentgyörgyön Szemerja negyedieknek, az imecsfalvi és bibarcfalvi lakosoknak kell utánanézniük, hogy hol is kell szavazzanak.
2 hozzászólás