
Ábrám Noémi, a Diakónia Alapítvány Maros megyei szervezetének vezetője: azt kérjük, hogy a megszavazott támogatásokat, ígéreteikhez híven utalják át
Fotó: Haáz Vince
Egymásnak ellentmondó közleményekkel „bombázzák” a marosvásárhelyi közösség tagjait a szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezetek és a városháza. A szervezetek képviselői azt állítják, hogy a városháza nem teljesítette az október végén tett ígéreteit, s nem utalja át a megszavazott támogatásokat. A városháza sajtóirodája szerint ők napirenden vannak a kifizetésekkel.
2019. november 24., 20:302019. november 24., 20:30
Marosvásárhelyen a szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezetek, többek között a Caritas és a Diakónia, októberben egy akciócsoportot hozott létre, hogy közösen képviseletük legyen a helyi tanács, a város szociális igazgatósága és a városvezetés előtt. Erre azért volt szükség, mert
Így maguk során a egyesületek és az alapítványok nem tudtak időben élelmiszereket és más fontos használati cikkeket vásárolni és ezeket eljuttatni a nehéz sorban élő családoknak, egyedül élő, beteg személyeknek. Az akciócsoport tagjai pár napig japánsztrájkot is tartottak, az októberi tanácsülésre is elmentek és elmondták fájdalmukat, arra kérve a tanácsosokat, hogy segítsenek.
Akkor a tanácsosok elmondták, egész évre megszavazták a pályázatokon elnyert összegeket, így
A városháza szakigazgatósága pedig megígérte, hogy minden hónap 15-éig törlesztik az arra a hónapra esedékes összegeket. A tiltakozás nyomán a július-szeptemberre esedékes összegeket visszamenőleg megkapták a szervezetek. Az október végi sikerként elkönyvelt megmozdulás után most a szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezetek arra figyelmeztetik a közvéleményt, hogy a városháza szociális igazgatósága nem tartja be az ígéretét. Eltelt ugyanis november 15. is, de
A hátrányos helyzetben lévő és beteg embereket támogató, ellátó szervezetek panaszára reagálva a marosvásárhelyi városháza sajtóirodája kihangsúlyozza: az alapítványoknak minden hónap 5-éig kell benyújtaniuk a városháza szakigazgatóságára az előző hónapi tevékenységi beszámolót, s a támogatásokat a hónap 25-éig kell kifizetni. Ez azt jelenti, hogy az októberi összegeket november 25-ig, hétfőig kell törleszteni, vagyis a marosvásárhelyi városháza még „időben van”.
A Székelyhon megkeresésére a Diakónia Alapítvány Maros megyei szervezetének vezetője, Ábrám Noémi elmondta: a támogatásokat az 1998-ból származó 34-es törvény alapján kapják, s abban az áll, hogy hónap utolsó napjáig kell utalni az arra a hónapra megszavazott támogatást, vagyis jelen esetben november 25-től november végig kellene utalni a novemberi összeget.
A tiltakozásuk nyomán azt az ígéretet kapták, hogy minden hónap 15-éig megkapják az érvényben lévő hónapra szóló összegeket, s ezen ígéret alapján a városháza már adós az októberi és a novemberi összeggel is.
– hangoztatta Ábrám Noémi, aki nem érti, hogy ha egész évre megszavazták az összeget, és ez szerepel a költségvetésben, akkor a városháza szakigazgatósága miért nem utalja azt rendszeresen, időben, miért kell nekik tiltakozó akciókhoz és a tanácsülésen való felszólaláshoz folyamodniuk.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!