Mélygarázs épülhet a parkoló helyén, ha van rá befektetői szándék
Fotó: Veres Nándor
A fizetős parkolási rendszer is befolyásolhatja, hogy mikor és milyen feltételekkel, haszonbérleti díjjal létesül majd mélygarázs, illetve parkolóház Csíkszeredában, ezekre ugyanis befektetői érdeklődés mutatkozik. Jelenleg egyik beruházás sem sürgető – tudtuk meg.
2024. január 16., 08:022024. január 16., 08:02
Noha tavaly májusban az önkormányzati képviselő-testület elfogadta azt a célszerűségi tanulmányt, amelynek alapján nyílt versenytárgyalást írhatnak ki a Mihail Sadoveanu utcai, a Sapientia egyetem mögött elhelyezkedő parkoló területének hosszú távú haszonbérbe adására mélygarázs építése céljából, ez azóta sem történt meg.
Mint azt korábban már tudni lehetett, a célszerűségi tanulmányban
Korodi Attila polgármestertől azt kérdeztük, miként halad a folyamat.
A városvezető közölte, a haszonbérleti díj értékét a felértékelésnek megfelelően módosították. Hozzátette, miután elindult a fizetős parkolási rendszer a városban, vannak olyan felületek, amelyeknek lehet mérni a jövedelmi oldalát is, például a Sapientia egyetem mögötti parkoló esetében. Ezért ezt is figyelembe fogják venni, amikor kiírják a haszonbérbe adáshoz szükséges versenytárgyalást – tudtuk meg. Korodi tájékoztatása szerint a következő napokban egyeztetnek a szándéknyilatkozatot tevő befektetővel, mert neki is fel kell mérnie, hogy egy parkolási rendszer bevezetésével a piac szempontjából változott-e a helyzet.
A kazánház helyére viszont parkolóházat építhet egy esetleges beruházó, akinek feladata lesz majd a bontás is.
Fotó: Pinti Attila
A terület telekkönyvi megosztása megtörtént, de van még két kisebb épület, amelyekkel egykor az állami építőipari vállalat rendelkezett, és az általuk elfoglalt terület jogviszonya még nem tisztázott. Mivel ezeket a felületeket is használni szeretnék, ezt a folyamatot is le kell zárni – ismertette a polgármester.
Korodi úgy véli, ezt a témát nem szabad elvetni. Ezek a beruházások ugyan nem sürgetők, de mivel az autók száma tovább növekedésére számítanak, ezekre is szüksége van a városnak.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
4 hozzászólás