Hirdetés
Hirdetés

Nem lezárt történet a sepsiszentgyörgyi digitalizált parkolásfizetés

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

E héttől, azaz szeptember 8-tól megszűnt a sepsiszentgyörgyi parkolás készpénzes fizetésének lehetősége, azt csak SMS-sel vagy a TPark alkalmazással lehet kifizetni. Ez kényelmetlenül érinti az idősebb autóvezetőket.

Bodor Tünde

2025. szeptember 11., 16:582025. szeptember 11., 16:58

2025. szeptember 12., 08:372025. szeptember 12., 08:37

Több, főként az idősebb korosztályhoz tartozó városlakó fejezte ki elégedetlenségét azért, hogy a városvezetés üzemen kívül helyezte a parkolóautomatákat, azok fenntartásának és szervizelésének magas költségeire hivatkozva.

Hirdetés

A reklamációval szembesített Antal Árpád polgármester elmondta: ő nem ismer olyan idős autóvezetőt, akinek ne lenne mobiltelefonja, a Covid-időszak pedig megmutatta, hogy

ha az emberek rá vannak szorulva, rövid idő alatt képesek nagyot lépni a digitalizáció felé – így egy SMS küldését is meg lehet tanulni.

Ennek ellenére az új rendszer még tesztüzemmódban működik, de figyelik a számokat és azt, hogy merre kell alakítani.

Élhetetlenek a belvárosi utcák az összevissza parkoló autóktól – reklamálnak a lakók •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Élhetetlenek a belvárosi utcák az összevissza parkoló autóktól – reklamálnak a lakók

Fotó: Tuchiluș Alex

Nem kizárt, hogy mégis lesz offline fizetési lehetőség és a városi pénzügynél lehet majd parkolójegyet vásárolni.

Mivel a belvároshoz közeli utcák lakóinak terhes a sok (néha összevissza) állomásozó autó, a városvezetés szándéka a fizetéses parkolóhelyek számát növelni a városban.

Egy SMS-sel is megoldható a parkolás – csak gyakorolni kell •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Egy SMS-sel is megoldható a parkolás – csak gyakorolni kell

Fotó: Tuchiluș Alex

Ez is egyik érv volt amellett, hogy digitalizálják a rendszert, de az is, hogy a sok PNRR-s pályázat önrészének biztosítása megterheli a városkasszát, ezért

új bevételi forrásként számítanak a kiterjesztett fizetéses parkolásból befolyó díjakra.

„Az automaták vásárlása nem térül meg, de a várost rendezettebbé kell tegyük, és a közterület-használathoz szerződni kell” – szögezte le a polgármester.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 08., hétfő

Tomac: legkésőbb szerdáig véglegesítem a kabinet összetételét

Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.

Tomac: legkésőbb szerdáig véglegesítem a kabinet összetételét
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Hétfőn startolt az érettségi: a román szóbelivel kezdtek a végzősök

Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.

Hétfőn startolt az érettségi: a román szóbelivel kezdtek a végzősök
2026. június 08., hétfő

Íratkozhatnak már a képességvizsgákra a nyolcadikosok

Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.

Íratkozhatnak már a képességvizsgákra a nyolcadikosok
2026. június 08., hétfő

A polgármesternek is futnia kellett, amikor rájuk rontott a medve

Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.

A polgármesternek is futnia kellett, amikor rájuk rontott a medve
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Bedrogozhattak és megerőszakolhattak egy 18 éves lányt egy banketten

A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.

Bedrogozhattak és megerőszakolhattak egy 18 éves lányt egy banketten
2026. június 08., hétfő

Részleteket közölt a rendőrség a lupényi lövöldözésről

A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.

Részleteket közölt a rendőrség a lupényi lövöldözésről
2026. június 08., hétfő

Elkezdi a kormányalakítási tárgyalásokat Eugen Tomac

Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.

Elkezdi a kormányalakítási tárgyalásokat Eugen Tomac
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Heten lettek rosszul egy családi összejövetel után

Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.

Heten lettek rosszul egy családi összejövetel után
2026. június 08., hétfő

Maroshévízhez közel, az európai úton gyúlt ki egy személyautó

Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.

Maroshévízhez közel, az európai úton gyúlt ki egy személyautó
2026. június 07., vasárnap

Nem sikerült megmenteni a motoros életét a vasárnapi baleset után

Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.

Nem sikerült megmenteni a motoros életét a vasárnapi baleset után
Hirdetés