
Fotó: Tuchiluș Alex
E héttől, azaz szeptember 8-tól megszűnt a sepsiszentgyörgyi parkolás készpénzes fizetésének lehetősége, azt csak SMS-sel vagy a TPark alkalmazással lehet kifizetni. Ez kényelmetlenül érinti az idősebb autóvezetőket.
2025. szeptember 11., 16:582025. szeptember 11., 16:58
2025. szeptember 12., 08:372025. szeptember 12., 08:37
Több, főként az idősebb korosztályhoz tartozó városlakó fejezte ki elégedetlenségét azért, hogy a városvezetés üzemen kívül helyezte a parkolóautomatákat, azok fenntartásának és szervizelésének magas költségeire hivatkozva.
A reklamációval szembesített Antal Árpád polgármester elmondta: ő nem ismer olyan idős autóvezetőt, akinek ne lenne mobiltelefonja, a Covid-időszak pedig megmutatta, hogy
Ennek ellenére az új rendszer még tesztüzemmódban működik, de figyelik a számokat és azt, hogy merre kell alakítani.
							Élhetetlenek a belvárosi utcák az összevissza parkoló autóktól – reklamálnak a lakók
Fotó: Tuchiluș Alex
Mivel a belvároshoz közeli utcák lakóinak terhes a sok (néha összevissza) állomásozó autó, a városvezetés szándéka a fizetéses parkolóhelyek számát növelni a városban.
							Egy SMS-sel is megoldható a parkolás – csak gyakorolni kell
Fotó: Tuchiluș Alex
Ez is egyik érv volt amellett, hogy digitalizálják a rendszert, de az is, hogy a sok PNRR-s pályázat önrészének biztosítása megterheli a városkasszát, ezért
„Az automaták vásárlása nem térül meg, de a várost rendezettebbé kell tegyük, és a közterület-használathoz szerződni kell” – szögezte le a polgármester.
Hétfőn a védelmi minisztérium 18 darab F-16 Fighting Falcon repülőgép és a hozzájuk tartozó felszerelések megvásárlásáról írt alá a szerződést holland kormánnyal, a vételár szimbolikusan 1 euró – jelentette be a Facebook-oldalán Ionuț Moșteanu.
              Hétfőn a szenátus hallgatólagosan elfogadta a parlament létszámát 300-ra csökkentő tervezetet.
              A dió- és a gesztenyefa védettnek számít, csak különleges engedéllyel lehet kivágni köz- és magánterületről. A fenyőfának elvileg nincs mit keresnie a városban, mégis mindenhonnan visszaköszön – a városi kertészetnél mindennapi vesződéseikről meséltek.
A Halottak napján Sepsiszentgyörgy főterén történt kutyatámadásokról írt cikkünk után az Urban Locato cég nagyon sok támadást kapott az interneten. Úgy vélik, hogy méltánytalan amivel őket vádolják.
              A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének, George Simionnak nem lesz kihívója a párt november 30-i tisztújító kongresszusán.
              Egy romániai munkás a romok alá került, egy másik pedig könnyebben megsérült hétfőn, amikor részben összeomlott a római Forum Romanum mellett álló, 13. században épült Torre dei Conti középkori torony – számolt be a külügyminisztérium.
              Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
              Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
              Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
              Meleggel indult a hét Erdélyben, de nem tart sokáig a kellemes idő: kedden markáns lehűlés érkezik, a nappali csúcsok 12 fok körül alakulnak. A hét második felében pedig már fagyos hajnalokra és elszórtan csapadékra is számítani lehet.
              
szóljon hozzá!