
A kérdéses csíkszeredai útszakaszon összevonnák a gyalogátjárókat, de ez most nem prioritás
Fotó: Veres Nándor
Viszonylag egyszerűnek tűnik, de mégsem az megkönnyíteni a gépjárművek haladását a csíkszeredai vasútállomás előtti útszakaszon, ahol egymáshoz közel van két gyalogátjáró. A másfél éve felmerült elképzelés még nem hozott eredményt, a megfelelő megoldást nem találták meg.
2022. augusztus 05., 21:002022. augusztus 05., 21:00
A Brassói út az egyik legzsúfoltabb útszakasza Csíkszeredának, mivel itt halad át a várost elkerülő teherforgalom is. Több gyalogátjáró is van, ezek közül a leggyakrabban azt a kettőt használják a gyalogosok, amelyeket a vasútállomás két szélén alakították ki, egymástól kevesebb mint 70 méterre.
A városvezetés részéről már 2020 végén elhangzott az az elképzelés, hogy a két gyalogátjáró helyett egyet kellene kialakítani, a mostani kettő között, éppen ott, ahol a vasútállomás főbejárata található.
Nehezítő körülmény, hogy az állomás előtti járda nem a város, hanem a vasúttársaság (CFR) tulajdonában van, és ezért az érintett terület tulajdon- vagy használati jogáról meg szerettek volna állapodni. Korodi Attila csíkszeredai polgármester korábban úgy nyilatkozott:
Az egyeztetések viszont még mindig tartanak – tudtuk meg Bors Bélától. Csíkszereda alpolgármestere szerint
Utána igyekeznek ezt a helyzetet is rendezni, amelyre egyelőre nincs meg a megfelelő megoldás – tudtuk meg. Hozzátette, a vasúttársaság sem emelt kifogást a terv ellen, hogy két átjáróból egyet alakítsanak ki, csak úgy kell ezt megtenni, hogy a beavatkozás a város területén történjen meg.
– magyarázta az elöljáró.
A decemberi fordulat utáni első napokban itthon hokibotokkal védték a terroristáktól a tömbház udvarát a férfiak, pontos beosztás alapján, amelyet mindenki igyekezett betartani.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2 hozzászólás