2010 első három hónapjában 85 közúti balesetet regisztráltak Hargita megyében, amelyben testi sérülések is voltak. Ez az előző év utolsó periódusához viszonyítva néggyel kevesebb.
2010. április 15., 11:122010. április 15., 11:12
2010. április 15., 16:252010. április 15., 16:25
A 85 balesetből 27 súlyosan megsérült forgalmi balesetben, ebből 3 halálos kimenetelű volt. 25 személy komolyabban sérült, valamint 16 személy könnyebb sérüléseket szenvedett.
A balesetek javarészt a gyorshajtásnak és az elsőbbég figyelmen kívül hagyásának köszönhetőek.
12 balesetet számol a rendőrség, ami a kezdő sofőröknek tudható be, ez a balesetek összességének mintegy 14 százaléka.
Összesen 6852 szabálysértést regisztráltak, amiből 5634 az autóvezetők érdeme, a maradék 948 gyalogosoké, bicikliseké és szekereseké. 391 jogosítványt tartottak vissza, amiből 53-at érvénytelenítettek, további 108 kivizsgálás alatt van, valamint 438 forgalmi engedélyt vontak vissza.
A törvények betartása és a balesetmentes forgalom érdekében a rendőrség folytatja az ellenőrzőseket megyeszerte, értesít közleményében a Hargita Megyei Rendőrfelügyelőség.
Az átszervezés nyomán 25 állást szüntetnek meg, ezek közül jelenleg hat betöltetlen – elfogadta a gyergyószentmiklósi testület azt a határozatot, amely a polgármesteri hivatal működését a kormány által előírt kötelező létszámplafonhoz igazítja.
Elszállítják a zöldhulladékot a magánházaktól, a lombtalanítási akció április 20. és 26. között lesz Gyergyószentmiklóson.
Betörés miatt négy férfit fogtak el Maroshévízen, miután egy helyi lakos bejelentette, hogy ismeretlenek törtek be az otthonába, és elvitték a kézitáskáját. A rendőrök rövid idő alatt azonosították a gyanúsítottakat, a lopott holmit pedig visszaszerezték.
Hamarosan megszűnik a szolgáltatás a gyergyószentmiklósi régi ivóvízhálózat egy részén, ezért csatlakozni kell az új vízvezetékre – hívja fel az érintettek figyelmét a városi közműszolgáltató.
Támogatócsoport indul Gyergyószentmiklóson azok számára, akik a kamasznevelés kihívásaival és az életközép kérdéseivel egyszerre néznek szembe. A jelentkezési határidő április 17.
Első alkalommal rendezik meg a BBQ Street by Marble gasztroeseményt Gyergyószentmiklóson, ahol április 24–25. között különleges ízek, illatok, látványelemek és hangulat várja az érdeklődőket a sétálóutcában.
Részegen vezetett egy 31 éves, helybéli férfi Gyergyóújfaluban, akit szombat délután állítottak meg a rendőrök. A sofőr leheletében 1,61 mg/l légalkoholszintet mutatott a szonda, ezért kórházba szállították vérvételre, és büntetőeljárás indult ellene.
Átmenetileg bezárt a látogatók előtt a gyergyószentmiklósi múzeum: április 20-ig technikai szünetet tartanak, miközben a működés újragondolása zajlik. A döntést a létszámhiány, valamint a biztonságos működés feltételeinek újraértékelése indokolta.
Nagyszabású passiójátékra készül Gyergyószentmiklós április 19-én: a marosvásárhelyi amatőr társulat mintegy 80 szereplővel viszi színre Jézus Krisztus szenvedéstörténetét a Szent István templom melletti téren. Az előadás lelki élményt kínál.
Táncházba hívják a népzene és néptánc kedvelőit Gyergyószentmiklóson. Április 10-én, pénteken gyermekek és felnőttek számára is külön programmal készülnek a szervezők a Yourlivingroomban.