
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Négy férfit vett őrizetbe a rendőrség Maros megyében, miután kedden nyolc házkutatást tartottak olyan személyeknél, akiket hátrányos helyzetű nők prostitúcióra kényszerítésével gyanúsítanak.
2022. november 30., 15:042022. november 30., 15:04
A Maros megyei rendőr-főkapitányság szerdai tájékoztatása értelmében öt, 27 és 50 év közötti férfi hátrányos körülmények között élő nőket vett rá arra, hogy prostituáltként dolgozzanak az E60-as úton, anyagi haszonra téve szert ezáltal.

Nyolc házkutatást tartottak kedden reggel a Maros megyei rendőrök egy kerítés bűncselekményével kapcsolatos ügyben. Öt embert kihallgatnak – tudósított az Agerpres hírügynökség.
A marosvásárhelyi bírósági ügyészség irányításával végzett keddi házkutatások során 29 ezer lejt foglaltak le, és négy személyt 24 órára őrizetbe vettek – derül ki a közleményből, amelyet az Agerpres ismertet.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
szóljon hozzá!