Törvényesség, felelősségtudat, hatékonyság, nyitottság, átláthatóság – ez csak néhány a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség alapelveiből, melyekről az érdeklődők ízelítőt kaphattak a szerdai nyílt napon. A rendezvényen, amelyen több iskolai osztály is részt vett, közelről is meg lehetett vizsgálni az egység felszereléseit, valamint egy látványos kutyás elfogást is bemutattak.
2017. május 24., 20:152017. május 24., 20:15
Fotó: Pál Árpád
Törvényesség, felelősségtudat, hatékonyság, nyitottság, átláthatóság – ez csak néhány a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség alapelveiből, melyekről az érdeklődők ízelítőt kaphattak a szerdai nyílt napon. A rendezvényen, amelyen több iskolai osztály is részt vett, közelről is meg lehetett vizsgálni az egység felszereléseit, valamint egy látványos kutyás elfogást is bemutattak.
2017. május 24., 20:152017. május 24., 20:15
Fotó: Pál Árpád
A helyi rendőrség azért lett létrehozva, hogy védje az emberi jogokat a magán- és közszférában, valamint hozzájáruljon a bűncselekmények felderítéséhez és megelőzéséhez – fejtette ki szerdai köszöntőbeszédében László Szabolcs, az egység vezetője. Hangsúlyozta, intézményük a törvényesség, bizalom, átláthatóság, nyitottság, hatékonyság, eredményesség, pártatlanság, felelősségtudat és elszámoltathatóság elveit követi. „Egy ilyen intézménynek valamennyire katonai fegyelemmel kell működnie ahhoz, hogy az elvárásoknak megfelelően fegyelmezett és példaértékű legyen.
De ha tökéletesnek hinnénk magunkat, akkor megállnánk, elveszítenénk kötelességtudatunkat, és az munkánk rovására menne” – fogalmazott.
A helyi rendőrség napja alkalmából megszervezett rendezvény célja az volt, hogy a lakosok testközelből nyerjenek betekintést a rendőrök mindennapjaiba. Az iskolai csoportoknak a rendfenntartási és a közlekedésbiztonsági osztály munkáját mutatták be. László Szabolcs beszéde végén azt ígérte, az egység a továbbiakban is a városlakók érdekében fog dolgozni.
Fotó: Pál Árpád
A helyi rendőrség mostani kezdeményezése igazolja, hogy az intézmény nemcsak Udvarhely közbiztonságának fenntartásában, a közrend megőrzésében vállal szerepet, hanem kitárja kapuit és betekintést enged tevékenységébe, működési körülményeibe – mondta Gálfi Árpád polgármester. Úgy vélte,
egy szakmát az érdeklődők előtt. Ezután a rendőrök kiváló munkáját méltatta, aminek eredménye, hogy egyre inkább természetessé vált a rend Udvarhelyen.
„Meggyőződésem, hogy az egységnek kulcsszerepe van a város jövőképének kialakításában. (…) A jelen lévő fiataloknak azt ajánlom, hogy gondolkodjanak el a pályaválasztáson. Aki hivatásának érzi majd, hogy tegyen a közért, a biztonság jövőéért, az bizonyára a helyi rendőrség munkatársaként is megtalálhatja helyét az életben. Utánpótlásra mindig szükség van” – jelentette ki.
Fotó: Pál Árpád
Az egység autóit Katona Lóránt, a közlekedésrendészeti osztály vezetője mutatta be, elmondva, hogy a járművek román–magyar felirattal, fényjelzővel, szirénával, adóvevő rádióval, kamerával, illetve különböző rendvédelmi eszközökkel vannak felszerelve. Ezután a rendőrök felszerelésének szemléltetése következett:
ami felveszi intézkedésüket. Ezek a hatékony fellépés miatt fontosak – tette hozzá Katona.
Fotó: Pál Árpád
Először az igazoltatáskor tanúsított helyes viselkedést mutatták be a rendőrök, majd a helytelenre is adtak példát. Utóbbi volt a leglátványosabb, hiszen a rendőrökkel volt a Benkő Zsolt – aki szintén a rendőrség tagja – által kiképzett belga juhász, Argó is. A helytelenül viselkedő „elkövetőt” – aki védőruhában volt – az eb leteperte a földre, miután rátalált a helyszínen kialakított rejtekhelyen. Ezután a rendőrök megmotozták, majd újból menekülni próbált, ám Argó ismét elkapta. A bemutató során Benkő azt is bebizonyította, hogy
Képes például egy tárgy őrzésére, amihez senkit sem enged közel – gazdáját is beleértve –, amíg más parancsot nem kap. Benkő Zsolt jelenleg arra tanítja az ebet, hogy szagminta alapján találjon meg tárgyakat, így ezt is szemléltette. A diákok tapsviharral fogadták a bemutatót. Ezután a jelenlévők az autókat, a felszereléseket és a fegyvereket is közelebbről megvizsgálhatták, kézbe vehették. A legnagyobb érdeklődés Argó mellett a pisztolyokat és bilincseket övezte.
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
Fotó: Pál Árpád
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
szóljon hozzá!