
Fotó: Facebook/Sepsiszentgyörgyi Fogolyán Kristóf Kórház
Néhány nap alatt több mint 80 ezren látták, és több százan osztották meg a sepsiszentgyörgyi kórház műtőjében készített videót, amelyben egy tánckoreográfiát bemutatva a kézmosás fontosságára és helyes technikájára hívják fel a figyelmet.
2018. május 10., 19:162018. május 10., 19:16
A kórház felkérésére a sepsiszentgyörgyi Tanulók Háza – Molnár Enikő által vezetett – One Beat tánccsoportja és az Emlékgyár filmes csoport ingyen készítette el a produkciót, amelyet május 5-én, a kézhigiéné világnapján osztottak meg a kórház Facebook-oldalán. A videóban
András-Nagy Róbert kórházigazgató portálunknak elmondta, a kórházi belső fertőzések megelőzése érdekében nagy hangsúlyt fektetnek a kézmosásra, ezt a belső fórumokon folyamatosan hangsúlyozzák, képzéseken, értekezleteken beszélnek róla, ellenőrzik is, de azt szerették volna, ha más csatornán is el tudják juttatni az információt, ezért készült el a műtős, táncos videó.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) statisztikái szerint a kórházi személyzet sokszor időhiány, hanyagság vagy más okok miatt nem mos elég gyakran kezet, vagy nem megfelelő módon teszi. Egy genfi oktatókórház évekkel ezelőtt kidolgozott egy ajánlást, hogy a beteggel és a környezetével való érintkezés során mikor kell kezet mosni, illetve hogyan. Ezt a WHO is ajánlja, illetve a tánckoreográfia is erre utal. A videót háromnyelvű üzenettel osztotta meg a kórház: „A te kezedben van! Ments életeket, moss kezet. Mert a kezed tisztasága számít!”
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
szóljon hozzá!