
Fotó: Freepik
A magukat az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) alkalmazottainak kiadó telefonos csalókra figyelmezteti az intézmény a romániai vállalkozókat – írja az Agerpres.
2025. május 23., 20:032025. május 23., 20:03
2025. május 23., 20:072025. május 23., 20:07
A DNSC Facebook-oldalán közzétett bejegyzés szerint az internetes csalók a spoofing néven ismert hívószám-hamisítási módszert használják, aminek a lényege, hogy az áldozat készülékén nem a hívást kezdeményező valódi telefonszáma jelenik meg, hanem egy másik szám, amelyet a hívó fél előre beállít, hogy elnyerje az áldozat bizalmát. Ebben az esetben a képernyőn megjelenő szám a DNSC-hez köthető, és
majd közli a vállalkozóval, hogy egy 2023. júniusi kifizetés miatt belekeveredett egy állítólagos pénzmosási ügybe, amely miatt zárolni fogják a bankszámláit.
Ha az áldozat említést tesz a bankja nevéről, kis idő elteltével kap egy újabb hívást. Ezúttal a csalók az adott bank alkalmazottjának adják ki magukat, így próbálják meg kicsalni áldozataiktól banki adataikat.
ugyanakkor hivatalos intézmények nem kérnek telefonon banki adatokat.
„Ha ilyen hívást kapott, ne folytassa a beszélgetést, ne adja meg személyes adatait, és azonnal jelentse az esetet a DNSC-nek a https://pnrisc.dnsc.ro/ oldalon.”
Az oszakai világkiállításon figyeltek fel a román pavilonnál a hargitafürdői sípálya-komplexum projektjére a befektetők, akik személyesen is ellátogatott Csíkcsicsóba. Hétfőn utaztak vissza Japánba.
Noha csak anyagi kárral járt az a baleset, amelyet egy fiatal sofőr okozott Botoşani-ban, mégsem tudták mellőzni a rendőrséget, így pénzbírság és jogosítványfelfüggesztés lett a vége. Magyarázat: pont egy rendőrmotornak ütközött neki a 26 éves autóvezető.
Sporteseményeket támogatnak, ugyanakkor 600 ezer lejes költségvetés-kiegészítést biztosítanak a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóságak – döntötték el hétfői ülésükön Hargita Megye Tanácsának (HMT) képviselői.
A pénzbírság és a helyi rendőrök sem rettentik el a kéregetőket, akikből egyre több van Marosvásárhely belvárosában.
Nem szervez többé szilveszteri tűzijátékot a város főterén Brassó önkormányzata, helyette lézer show-val készülnek. George Scripcaru polgármester szerint a döntést a háziállatok védelmében hozták meg.
Az ügyészek vádemelés nélkül lezárták a nyomozást annak a fogorvosnak az ügyében, akiről korábban azt gyanították, hogy jogosítvány nélkül és drogos állapotban vezetve neki akart hajtani a bukaresti orosz nagykövetség bejárati kapujának.
Elkezdődtek a Nagyszeben–Pitești autópálya 2. szakaszára (Bojca – Cornetu) tervezett 900 méter hosszú Robești alagút megépítéséhez szükséges robbantási munkálatok – jelentette be hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) igazgatója.
Balesetben hunyt el egy gyergyószentmiklósi édesapa vasárnap, özvegyen maradt felesége pedig intenzív osztályon fekszik, miután életmentő műtétet végeztek el rajta. Őt két kislány várja haza. Az összetört család megsegítésére adománygyűjtést szerveznek.
Telkeket vásárol a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a helybéli történelmi egyházaktól a szépmezői ipari park bővítése céljából.
Szeptemberben mindhárom fajta italcsomagolás esetében - műanyag, alumínium és üveg - meghaladta a 90 százalékot a visszaváltási arány - közölte hétfőn a betétdíjas visszaváltási rendszert (SGR) működtető RetuRO vállalat.
szóljon hozzá!