Az elmúlt napokban a marosvásárhelyi Aquaserv vízszolgáltató ügyeleteseit 30 alkalommal hívták ki csőtöréshez. A szolgáltató egy újabb, sürgősségi telefonszámot is a fogyasztók rendelkezésére bocsát, amelyen jelezni lehet az esetleges meghibásodásokat.
2010. január 27., 13:362010. január 27., 13:36
2010. január 27., 14:442010. január 27., 14:44
Egyébként vasárnap kipróbáltuk a megadott telefonszámokat, hiszen kiváncsaik voltunk, valóban van-e állandó ügyelet – a megadott telefonszámokon senki nem válaszolt.
Nicu Tomuletiu, a szolgáltató sajtófelelőse a téma kapcsán kifejtette: azért történhetett meg, hogy a sürgősségi hívószámként megadott telefonszámon senki nem jelentkezett, mivel az ügyeletes diszpécser épp egy másik vonalon beszélt. A rendszer nem megfelelő, így ha a hétvégén ügyeletet teljesítő egyetlen diszpécser az egyik telefonszámon beszél, nem tudja fogadni a másik vonalon érkező hívást. Éppen ezért a két meglevő telefonszám mellé egy újabbat állítanak a meghibásodásokat jelentők rendelkezésére: 0265–208 888, 08 008 208 888 és legújabban 0265–215 702.
Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
Csónakkal, drónnal és kutyával is keresik a Hargita és Maros megyei tűzoltócsapatok, valamint a hegyimentők azt a férfit, aki még vasárnap tűnt el a Maros folyóban Maroshévízen.
Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.
A felelősségteljes motorozás népszerűsítése mellett a közlekedésbiztonság erősítése és a motoros közösség összekovácsolása – ezeket a célokat tűzte ki a hétvégi marosszéki Think and Ride, Stay Alive! nevű esemény.
Csaknem kétszáz olyan gépkocsivezetőt állítottak meg a Maros megyei rendőrök az elmúlt napokban, akik megszegték a közlekedési szabályokat.
Idén a Maros Művészegyüttes lesz a házigazdája az Erdélyi Magyar Hivatásos Néptáncegyüttesek Találkozójának, amely a régió magyar zene- és táncművészeinek szakmai fórumot és találkozóhelyet, a nézőknek sokszínű táncszínházi műsort kínál napokon át.
Három házkutatást hajtottak végre a rendőrök vasárnap a Maros megyei Mezőbánd községben, egy lopási ügyben folytatott nyomozás részeként. A rendőrök négy gyanúsítottat állítottak elő.
szóljon hozzá!