
Képünk illusztráció
Fotó: Máthé Zoltán/MTI
Megérkezett szerdán Romániába a harmadik szállítmány a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinájából. Az összesen 150 150 dózis légi úton érkezett, az otopeni-i, a kolozsvári és a temesvári reptéren vették át – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. január 06., 13:192021. január 06., 13:19
2021. január 06., 18:092021. január 06., 18:09
Az oltással kapcsolatos tevékenységeket koordináló országos bizottság (CNCAV) tájékoztatása értelmében az oltóanyagot speciális konténerekben szállítják az elosztóközpontokba. A bukaresti elosztóközpont 39 975 dózist kap, a brassói 26 325-öt, a kolozsvári 20 475-öt, a konstancai 20 475-öt, a craiovai 13 650-et, a iaşi-i 17 550-et, a temesvári pedig 11 700-at.
A december 29-án érkezett második szállítmányban levő 140 400 adag vakcinából 80 935 dózist osztottak ki eddig. A CNCAV leszögezi, az oltóközpontokban mind a második, mind a harmadik szállítmányban kapott oltóanyagok használhatók, a megyei egészségügyi igazgatóságok által az országos és a regionális tárolóközpontokhoz benyújtott igénylések alapján.
Az országos oltási stratégiának megfelelően jelenleg az oltókampány első szakasza zajlik, amelyben az egészségügyben és a szociális ellátásban dolgozókat immunizálják.

Székelyudvarhelyen hétfőn délben kezdődött el a koronavírus elleni védőoltások beadása: első körben a kórház személyzete kaphatja meg a vakcinát – azok, akik önként jelentkeztek. Az oltáskampányt vezető szakemberek abban bíznak, hogy hamarosan a lakosság is részesülhet a vakcinában.

Hargita megyében a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere és járványtani főorvosa kapták meg elsőként a koronavírus elleni oltóanyagot hétfőn reggel. A megyei egészségügyi igazgatóság vezetője szerint hétfőn már öt Hargita megyei kórházban kezdődött el az orvosi személyzet beoltása.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
szóljon hozzá!