Még több száz fa várja a „szüleit”

Átvették az okleveleket azok az udvarhelyi személyek, akik örökbe fogadtak egy vagy több fát a városi parkban. Mint ismeretes, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala április 8-án hirdette meg Fogadj örökbe egy fát! elnevezésű programját, melynek egyik legfőbb célja az volt, hogy a helyiek újra vegyék birtokba a városi parkot.

Antalfi József

2011. április 29., 18:042011. április 29., 18:04

2011. április 29., 18:132011. április 29., 18:13

Napsütésben és rendkívül jó hangulatban zajlott le pénteken az első száz fa hivatalos „örökbefogadása”. Az udvarhelyiek számára a még egyelőre újszerű eseményt az Udvarhelyszéki Fúvószenekar tette emlékezetesebbé. Mint az „adoptált” fák száma is mutatja, a vártnál nagyobb érdeklődést tanúsítottak a helybéliek. Több mint 100 fa tulajdonosa vette át az örökbefogadással járó okleveleket. Minden növény mellett egy kis cölöpre erősített fémtáblácskára fel van tüntetve a „szülő” neve, továbbá latinul és magyarul egyaránt az illető fa neve is.

 

 

Bunta Levente, Székelyudvarhely polgármestere az átadáson elmondta az egybegyűlteknek, hogy remélhetőleg mozgalommá növi ki magát ez az örökbefogadási program. „Száz évvel ezelőtt ültették a régi fákat, megközelítőleg 300-at. A mai napig is zöldül a többségük. Tavaly, a parkfelújításkor több mint 1000 cserjét ültettünk, közülük 450 fa. Azáltal, hogy örökbe fogadunk egy-egy fát azt jelenti, törődünk valamivel. A törődés az egyik legszebb emberi vonás egyike: minden fa meg fogja hálálni a továbbiakban ezt. A szülőknek gondoskodniuk kell a fákról, egyébként a velük járó munkát a szakemberek végzik majd el. Reméljük, hogy nem kell pótolni a fákat a továbbiakban” – fogalamzott a polgármester. A beszéde után részvevőknek átadták az okleveleket, ki-ki megtekintette és megbarátkozott az új „gyerekével”.

 

 

Sarkadi Zoltán Gábor, a Csereháti Bérlők Egyesületének az elnöke úgy fogalmazott, hogy ebben a kezdeményezésben ők is részt vettek, ezért egy akácfáról fognak gondoskodni. „254 családról van szó. Úgy éreztük, hogy nekünk is hozzá kell járulni ahhoz, hogy a park zöld legyen, mivel a mi gyerekeink is ide járnak. Ez a hely a városunk büszkesége kell maradjon” – véleményezett Sarkadi.

Kolumbán Csongor Olivér, székelyudvarhelyi lakos az átadást követően elmondta, hogy őt igazán a park szépsége ragadta meg. „Bármikor a szabadidőnkben kijöhetünk ide. Azáltal, hogy az emberek egyre több fát fogadnak örökbe, annál több lesz itt járókelő is. Az én fámnál arra vigyázok, hogy ne legyenek körülötte cigarettacsikkek. Sokan kérdezték tőlem, hogy miért fogadtam örökbe egy fát. Mindig azt válaszolom, hogy miért is ne? Ezzel is tettem valamit a városért” – fogalmazott Kolumbán.

 

 

Az illetékesek hangsúlyozták, hogy a program folytatódik: a több mint 1000 növény közül eddig 100 talált gazdára, a többi 900 is várja a „szüleit”. Minden hónapban lesz egy ehhez hasonló átadás, az érdeklődők a polgármesteri hivatal városgazdálkodási osztályán jelezhetik az örökbefogadási szándékukat.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 07., szerda

Még idén városi víz folyhat az árvátfalvi csapokból

Hamarosan elkezdődhet az Árvátfalvát és a Felsőboldogfalva keleti részét érintő ivóvízhálózat kiépítése. A munkálatok során a székelyudvarhelyi rendszerre csatlakoztatják a háztartásokat. A tervek szerint még idén lezárul a megvalósítás.

Még idén városi víz folyhat az árvátfalvi csapokból
2025. május 07., szerda

Országos döntőhöz érkezett a Kányádi Sándor-versmondóverseny

A „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor-versmondóverseny megyei szakaszáról hatvan diák jutott tovább az országos döntőbe, amelyet május 9–11. között rendeznek meg Nagygalambfalván, a Feleki Miklós Művelődési Házban.

Országos döntőhöz érkezett a Kányádi Sándor-versmondóverseny
2025. május 06., kedd

Lacikonyhás mulatsággal nyitják az idényt a Dungó-fürdőnél

Hagyományteremtő szándékkal szezonnyitó ünnepséget szerveznek vasárnap a homoródkarácsonyfalvi Dungó-feredőnél.

Lacikonyhás mulatsággal nyitják az idényt a Dungó-fürdőnél
2025. május 06., kedd

Újból elöntötte a víz a parajdi sóbányát

Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, mivel a heves esőzések miatt újból befolyt a víz a föld alatti komplexumba. A helyszínen a tűzoltóság dolgozik a víz kiszivattyúzásán.

Újból elöntötte a víz a parajdi sóbányát
2025. május 06., kedd

Több háztartásban nem lesz áram szerdán Székelyudvarhelyen

Több székelyudvarhelyi utcában is áramszünet lesz szerdán – olvasható a városháza közleményében.

Több háztartásban nem lesz áram szerdán Székelyudvarhelyen
2025. május 05., hétfő

Áramszünet lesz a Székelykeresztúrhoz tartozó Betfalván

Javítási munkálatok miatt fog szünetelni az áramszolgáltatás kedden reggel kilenc és délután öt óra között több Betfalván lévő háztartásnál – közli a székelykeresztúri polgármesteri hivatal.

Áramszünet lesz a Székelykeresztúrhoz tartozó Betfalván
2025. május 05., hétfő

Mesébe illő hét vár a fiatalokra – rajtol 31. Székelyudvarhelyi Diáknapok

Négyszázhetven középiskolás vesz részt a 31. Székelyudvarhelyi Diáknapokon, amelyet május 5. és 11. között tartanak Székelyudvarhelyen. Az idei rendezvény számos újdonsággal, mesevilágot idéző tematikával és sokszínű programmal várja a fiatalokat.

Mesébe illő hét vár a fiatalokra – rajtol 31. Székelyudvarhelyi Diáknapok
2025. május 05., hétfő

Black Comedy: áramszünet totálfényben

A Black Comedy borzasztóan vicces, ugyanakkor helyenként igencsak elgondolkodtató előadás, amely egy zseniális színházi ötletre épül – hangzott el a Tomcsa Sándor Színházban tartott sajtótájékoztatón.

Black Comedy: áramszünet totálfényben
Black Comedy: áramszünet totálfényben
2025. május 05., hétfő

Black Comedy: áramszünet totálfényben

2025. május 04., vasárnap

Nincs tömeg, de folyamatos a részvétel Székelyudvarhelyen a szavazáson

Székelyudvarhelyen jártunk a szavazókörzetekben, ahol csendes, nyugodt légkörben zajlott a voksolás. Bár nagy tömegeket nem tapasztaltunk, folyamatosan érkeztek az emberek, 1-2 fő mindig volt a szavazóhelyiségekben, váltották egymást a fülkéknél.

Nincs tömeg, de folyamatos a részvétel Székelyudvarhelyen a szavazáson
2025. május 03., szombat

A város elfeledett arca: emlékezés Székelyudvarhely zsidó közösségére Fecső Zoltán sétáján

A székelyudvarhelyi zsidóság elhurcolásának 81. évfordulóján, május 3-án Fecső Zoltán dokumentumfilmes tematikus sétával emlékezett a városból eltűnt közösségre, kiemelve a gyűlöletkeltés veszélyeit.

A város elfeledett arca: emlékezés Székelyudvarhely zsidó közösségére Fecső Zoltán sétáján