Csupán öt nap áll az idősek és fogyatékos személyek gondozásával, támogatásával foglalkozó nemkormányzati szervezetek, egyesületek rendelkezésére, hogy benyújtsák a szükséges iratokat az idei városházi támogatás igénylésére Marosvásárhelyen. A felhívást február 10-én tették közzé a városháza honlapján, a leadási határidő pedig február 15.
2017. február 13., 20:482017. február 13., 20:48
Az idős, nehéz anyagi helyzetben levő, esetenként fogyatékos személyek otthoni gondozásával foglalkozó nemkormányzati szervezetek a helyi önkormányzatok költségvetéséből is támogatást kérhetnek munkájukhoz.
Az erre vonatkozó törvényt tavaly októberben módosították, és a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal is köteles lett volna változtatásokat eszközölni a pályázati kiírásban. Ezt azonban a szakosztály elmulasztotta időben megtenni, így az érintett szervezetekkel idénre még nem kötöttek szerződést. A hiányosságot a januári tanácsülésen pótolták, amikor a képviselők egyöntetűen elfogadták Györfi Júlia,a Szabad Emberek Pártjának tanácsosa által benyújtott tervezetet, amely tartalmazta a szükséges módosításokat.
Ennek alapján a hivatal honlapján megjelent a kiírás, valamint a szükséges iratok, amelyeket a nemkormányzati szervezetek az éves támogatás érdekében be kell nyújtsanak. Györfi Júlia érdeklődésünkre elmondta, igaz, hogy szűkös a leadási határidő, de az érintett szervezetekkel többször személyesen egyeztetett a pályázati feltételről és az eszközölt módosításokról, így mindenki tudta, hogy milyen iratokat kell beszerezni.
„Az érintett rászorulók már így is elestek a januári és februári támogatásoktól, élelmiszercsomagoktól, így elsősorban az ő érdekükben szabtak meg rövid határidőt. Az eredeti terv az volt, hogy a február 23-án tartandó soros tanácsülésig a szakbizottság értékeli a pályázatokat, megszabják a támogatások összegét, hogy minél előbb megkaphassák azt a nemkormányzati szerveztek, s rajtuk keresztül a jogosultak. Ezt próbáljuk betartani, de nem tudom, ha sikerül” – mondta Györfi Júlia.
A pályázatokat a marosvásárhelyi városháza iktatójába kell benyújtsák a nemkormányzati szervezetek szerdán 16 óráig.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.
A felelősségteljes motorozás népszerűsítése mellett a közlekedésbiztonság erősítése és a motoros közösség összekovácsolása – ezeket a célokat tűzte ki a hétvégi marosszéki Think and Ride, Stay Alive! nevű esemény.
Csaknem kétszáz olyan gépkocsivezetőt állítottak meg a Maros megyei rendőrök az elmúlt napokban, akik megszegték a közlekedési szabályokat.
Idén a Maros Művészegyüttes lesz a házigazdája az Erdélyi Magyar Hivatásos Néptáncegyüttesek Találkozójának, amely a régió magyar zene- és táncművészeinek szakmai fórumot és találkozóhelyet, a nézőknek sokszínű táncszínházi műsort kínál napokon át.
Három házkutatást hajtottak végre a rendőrök vasárnap a Maros megyei Mezőbánd községben, egy lopási ügyben folytatott nyomozás részeként. A rendőrök négy gyanúsítottat állítottak elő.
Két medvét fogtak be péntekről szombatra virradó éjszaka Marosvásárhelyen, és további beavatkozásokra is készülnek.
Többéves kihagyás után hétvégén újra megrendezik a Szovátai Napokat. Május 10–11-én kézművesvásárral, gulyásfőző versennyel, koncertekkel és néptáncelőadásokkal várják az érdeklődőket.
A 14 éves fiú egy marosvásárhelyi gyerekotthonból távozott május 8-án, és még nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a fiú megtalálásban.
szóljon hozzá!