
Fotó: Boda L. Gergely
Sajtóhírek szerint minisztériumi rendelettel pénteken leváltották a Maros Megyei Sürgősségi Kórház menedzserét.
2014. március 18., 10:442014. március 18., 10:44
2014. március 18., 19:202014. március 18., 19:20
A Tîrgumureşeanul.ro hírportál értesülései szerint pénteken iktatták azt a két minisztériumi dokumentumot, amely dr. Ovidiu Butuc, a Maros Megyei Sürgősségi Kórház menedzserének tisztségét hatálytalanította, illetve azt a kinevezést, amellyel Nicolae Bănicioiu, az egészségügyi szaktárca vezetője Claudiu Puiacot állította az intézmény élére. A hírportál értesülései szerint a kórház menedzsere és Sorin Aurelian Pop gazdasági igazgató betegszabadságra mentek, és az új kórházigazgató kinevezése akkor lép érvénybe, amikor Butuc visszatér a betegszabadságról.
Telefonon kerestük az intézmény sajtószóvivőjét, Cosmin Blagat, aki azt mondta, nincsenek ilyen értesülései, és dr. Lőrinczi Zoltánhoz irányított. A kórház orvosigazgatója közölte: csak annyit tud megerősíteni, hogy pénteken minisztériumi értesítés érkezett, amelyben az áll, hogy az intézmény új gazdasági igazgatója Ioan Florin Crăciun, aki péntek délben el is foglalta hivatalát. Lőrinczi múlt szerdán tért vissza pihenőszabadságáról, amikor az intézmény vezetője, Ovidiu Butuc menedzserhelyettesi tisztséggel ruházta fel őt, tehát a kórház irányítását ténylegesen és ideiglenesen az orvosigazgató látja el. Lőrinczi megerősítette, hogy kollégája betegszabadságon van, ám azt nem tudta megmondani, hogy mikortól. Tovább is kérdezősködtünk volna a furcsa helyzetről, ám Lőrinczi Zoltán azzal zárta rövidre telefonbeszélgetésünket, hogy a kórház jó kezekben van, majd hozzátette: „annyit mondok, amennyit el lehet mondani”.
Két férfi verekedett össze szombaton késő este Marosvásárhelyen, a helyszínre kiszálló rendőrök negyven személyt igazoltattak, húsz embert pedig bekísértek az őrsre kihallgatásra.
Idén is Marosvásárhely középkori várudvarában gyűltek össze a helyi magyar családok, barátok és az elszármazottak, hogy közösen ünnepeljenek. Noha számos helyszínen zajlanak programok, a rendezvény szívét idén is a várudvar jelenti a hétvégén.
Utazás előtti hétvégén derült ki egy marosvásárhelyi család számára, hogy a fél éve kifizetett nyaralás nem is létezik. A kárvallott a rendőrséghez fordult és másokat is erre biztat. Mint kiderült, több tucat család került ilyen kellemetlen helyzetbe.
A Németországból Marosvásárhelyre érkező repülőgép kényszerleszállását hajtott végre Budapesten szombaton este.
Nem tudják biztosítani az ivóvíz-szolgáltatást Gyulakuta magasabban fekvő otthonaiban, így korlátozásokat vezetnek be.
Eszméleténél volt és már a helyszínen megvizsgálták azt az áldozatot, aki szombaton délben kútba esett Maros megyében.
Májat, veséket, csontszövetet és szaruhártyát távolítottak el péntekre virradó éjszaka egy 49 éves, agyhalott betegtől a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban – számoltak be a kórház a közösségi oldalán.
Átszervezési terv miatt mulasztással és nemtörődömséggel vádolják a mikházi Felnőtt Neuropszichiátriai Rehabilitációs Központ vezetőségét az alkalmazottak. Szerintük nem néhány beteget helyeztek volna át, hanem teljesen ki akarták üríteni az intézményt.
Látványetetésekkel, sportvetélkedőkkel és rendhagyó divatbemutatóval ünnepli 62. születésnapját a marosvásárhelyi állatkert.
Őrizetbe vették a rendőrök azt az 54 éves, szászrégeni férfit, akit egy kilencéves kislánnyal szembeni molesztálással gyanúsítanak.
szóljon hozzá!