Már szervezik a Csűrszemináriumot

Bár csak július 10–15. között kerül megrendezésre az idei Csíkfalvi Csűrszemináriumok, a szervezők már elkezdték az előkészítő munkát. Sok függ attól is, hogy a Sapientia – EMTE mely szakjai kapnak végleges akkreditációt.

Gligor Róbert László

2012. április 23., 16:362012. április 23., 16:36

2012. április 23., 17:142012. április 23., 17:14

A Sapientia – EMTE marosvásárhelyi karának kommunikáció és közkapcsolatok szakos hallgatói 2004 óta járnak ki a nyárádmenti községbe terepmunkát és kutatásokat végezni a nyári időszakban. 2007-ben a munka mellé nyári szemináriumot is szerveztek, ahol hazai és külföldi meghívott előadók értekeznek váltakozó témákról, de főképp olyanokról, amelyek a diákoknak is tananyag.

Az idei rendezvény témaköre Csíkfalva és a Nyárádmente internetes megjelenítése lesz – tudtuk meg dr. Gagyi Józef docenstől, a szeminárium és a nyári terepmunka szervezőjétől. Azt próbálják felleltározni, hogy a különböző területek – turizmus, önkormányzatok, környezeti kérdések – hogyan jelennek meg, milyen kísérletek voltak ezirányban, kik azok, akik ezen dolgoznak és milyen tendenciák várhatók. Azt is megvizsgálják, hogy Nagyteremitől Nyárádremetéig mit és hogyan lehet virtuálisan elérni a vidékről, és hogy milyen sajtóanyagok vannak archiválva, mi kereshető vissza az internet révén. Természetesen nem hiányzik majd annak elemzése sem, hogy az utóbbi három-négy évben milyen változások jelentkeztek a számítógép- és internethasználat kérdésében a község lakossága körében.

Az immár hatodik alkalommal sorra kerülő rendezvényt a Sapientia – EMTE marosvásárhelyi kara, a PR Alpha Egyesület, Csíkfalva Önkormányzata és a jobbágyfalvi Tündér Ilona Vendégház szervezik. Az anyagi háttér még nem körvonalazódott: pályázatot is nyújtanak be, az önkormányzattól is kértek segítséget. Hogy az egyetem nyújt-e támogatást, az attól függ, hogy milyen szakok kapják meg a végleges akkreditációt: akkor dől el, hogy a kommunikáció és közkapcsolatok szak megmarad-e továbbra is. A szemináriumokra eljönnek a visszatérő magyarországi tanárok, de újabbak érkezése pénzfüggő kérdés, viszont érdekelt előadó lenne a Budapesti Gazdasági Főiskoláról is.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 14., szombat

Hány játékterem működik Marosvásárhelyen?

Marosvásárhelyen 330 szerencsejáték-terem működik, és nyolcszáznál több „félkarú rablót” használhatnak a városlakók. Kovács Mihály Levente alpolgármester kezdeményezésére ezeket a helyeket a város szélére száműzik.

Hány játékterem működik Marosvásárhelyen?
Hirdetés
2026. március 13., péntek

Hétvégi házból loptak el háztartási gépeket

Öt nagyölyvesi ingatlanban végeztek házkutatást pénteken a mezőrücsi rendőrök a marosvásárhelyi ügyészség felügyeletével. Egy minősített lopás ügyében kutattak bizonyítékok után.

Hétvégi házból loptak el háztartási gépeket
2026. március 13., péntek

Kiderült, honnan bocsátanak el alkalmazottakat Marosvásárhelyen

A kormány megszorító intézkedései nyomán a marosvásárhelyi városházáról hét embert bocsátanak el. Pénteken kiderült, hogy melyik igazgatóságon lesz létszámcsökkentés – erről Soós Zoltán polgármester és Sergiu Papuc személyzetis beszélt.

Kiderült, honnan bocsátanak el alkalmazottakat Marosvásárhelyen
2026. március 13., péntek

Adófizetés: tömegekre számítanak a pénztáraknál

Marosvásárhelyen a tavalyhoz képest kevesebben fizették ki a helyi adókat és illetékeket március közepéig, de az elkövetkező időszakban tömegekre számítanak. Soós Zoltán polgármester és az adóügyi illetékes, Szövérfi László beszélt az újdonságokról.

Adófizetés: tömegekre számítanak a pénztáraknál
Hirdetés
2026. március 13., péntek

Parkolóhelyhiány: garázsok lebontásával orvosolnák a helyzetet Marosvásárhelyen

A jelenleginél kétszer több parkolóhelyre lenne szükség Marosvásárhelyen, ezért a városvezetés parkolóházak építése mellett a meglévő garázsok lebontásával hozna létre állomásozóhelyeket a járművek számára. Végleges döntés egyelőre nem született.

Parkolóhelyhiány: garázsok lebontásával orvosolnák a helyzetet Marosvásárhelyen
2026. március 12., csütörtök

Az országos vizsgákra tervezett bojkott előszele: a szakszervezetis tanárok fele nem vesz részt a jövő heti próbavizsgákon

A hazai pedagógus-szakszervezetek a megoldatlan bérek, illetve a bürokratikus túlterheltség miatt bojkottra készülnek. Országos szinten a szakszervezetek tagjainak fele nem hajlandó részt venni a nyolcadikosoknak szervezett, jövő heti próbavizsgákon.

Az országos vizsgákra tervezett bojkott előszele: a szakszervezetis tanárok fele nem vesz részt a jövő heti próbavizsgákon
2026. március 12., csütörtök

Március utolsó napján kezdődik az iskolai beiratkozás – egy magyar előkészítővel kevesebb indul idén Marosvásárhelyen

Csütörtöktől minden iskola köteles közölni, hogy hány előkészítő osztályt indít, melyik körzethez tartozik, és lesz-e az adott intézménynek délutáni programja. Összefoglaltuk az előkészítő osztályba való beiratkozás menetrendjét a szülők számára.

Március utolsó napján kezdődik az iskolai beiratkozás – egy magyar előkészítővel kevesebb indul idén Marosvásárhelyen
Hirdetés
2026. március 12., csütörtök

Kétezer-ötszázan maradhatnak munka nélkül a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál

Az állam gyors beavatkozását kéri a marosvásárhelyi vegyipari kombinát szakszervezete, miután Josh Zacharias vezérigazgató bejelentette, hogy elkezdték a csoportos létszámleépítésre vonatkozó eljárást. Kétezer-ötszázan maradhatnak megélhetés nélkül.

Kétezer-ötszázan maradhatnak munka nélkül a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál
2026. március 12., csütörtök

Ittasan autózott egy gyerekkel, őrizetbe vették a sofőrt

Ittasan szállított egy kilencéves gyereket autóval egy sofőr Gernyeszegen, a hatóságok őrizetbe vették.

Ittasan autózott egy gyerekkel, őrizetbe vették a sofőrt
2026. március 11., szerda

A közvita előtt párbeszédre hívják a marosvásárhelyi városvezetőt a játéktermek működtetői

Kovács Mihály Levente alpolgármester „ki a játékgépekkel a városból!” felkiáltással hirdetett harcot a szerencsejáték-szektor ellen. A válasz nem váratott magára: az üzemeltetők egyeztetést kérnek, alkotmányos jogokra és megszűnő munkahelyekre hivatkozva.

A közvita előtt párbeszédre hívják a marosvásárhelyi városvezetőt a játéktermek működtetői
Hirdetés