
Fotó: Maros megyei prefektúra/Facebook
Dicsőszentmártonban újabb megoldásokat kell találni a lakosság vízszükségletének biztosítására. A városi víztartályok üresek, már nem elégséges a Maroscsapóról a helységbe szállított víz, Ludasról próbálják pótolni a készleteket.
2025. június 21., 20:042025. június 21., 20:04
A megnövekedett igények és a vízellátás átszervezése miatt jelenleg több tartálykocsi a ludasi vízműből tankolja az ivóvizet, de a korábban használt radnóti töltőponthoz képest
Dicsőszentmártonban a Bihar és Brassó megyéből érkezett tartálykocsikat a helyi, 30.000 literes főtartályból töltik fel, majd ezekből osztják szét az ivóvizet a lakosságnak. Miután a város összes tartályát feltöltötték, a ciszternásautók a többi érintett településre is elindulnak.
„Minden tőlünk telhetőt megteszünk annak érdekében, hogy a tartályokat a lehető legrövidebb idő alatt újratöltsük. Amennyiben időközben kiürülnek a tárolók, kérjük, maradjanak türelemmel – az ISU egységei folyamatosan dolgoznak a terepen az ellátás biztosítása érdekében” – írja közösségi oldalán a Maros megyei prefektúra.

Továbbra is szünetel az ivóvíz-szolgáltatás Dicsőszentmártonban, Ádámoson, Szászbogácsban és Vámosgálfalván mivel a sótartalom túllépi a megengedett határértékeket: Gyulakután is hasonló a helyzet.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.
Több Maros megyei településen is ideiglenesen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás az elosztóhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken, augusztus 21-én – közölte a szolgáltató.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy gazdasági melléképületben a Maros megyei Libánfalván. A riasztás éjfél után, fél 1 körül érkezett a szászrégeni tűzoltó-alakulathoz.
Kiigazította a Maros megyei tanfelügyelőség a dicsőszentmártoni Andrei Bârseanu Elméleti Líceum igazgatói állásának feltételeit, miután vitát váltott ki, hogy a meghirdetett pályázat a magyar nyelv ismeretét írta elő az igazgatói tisztségre.
Több mint negyven, a Maros folyóba került juh mentéséhez riasztották csütörtökön a tűzoltókat Maroskeresztúron. Az állatok közül több elpusztult.
A marosvásárhelyi várban folytatódik a Sounds of the castle koncertsorozat, augusztus 21-én, pénteken Koszika & Sárik Péter Trió lép fel.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.
szóljon hozzá!