
A gyerekeknek szervezett sportolási lehetőségeket bemutató sorozatunk második részében az úszásra és az úszótanfolyamokra hívjuk fel a szülők, nagyszülők figyelmét. A szakemberek szerint az úszás megmozgatja a test összes belső izmát, fejleszti az állóképességet, növeli a hatékonyságot és mozgékonyságot. Az úszás tizenkétszer hatásosabb, mint az edzőteremben végzett testmozgás, nem terheli a hátgerincet, és van, aki asztmás gyerekeknek is ajánlja.
2012. október 24., 15:202012. október 24., 15:20
2012. október 24., 18:172012. október 24., 18:17
A fejlődő gyerekek számára különösen ajánlott ez a sportág, hiszen jótékony hatása van az izmok és csontok fejlődésére, és egyáltalán nem terheli meg az ízületeket. Ugyanakkor a sérülések valószínűsége is sokkal kisebb, mint a szárazföldi sportágak esetében.
300 lejért vagy 72-ért?
Marosvásárhelyen minden nagyobb uszodában szerveznek gyerekeknek úszótanfolyamokat. Az ár szempontjából viszont nagyon különböznek az ajánlatok, hiszen míg a város koronkai, illetve maroskeresztúri bejáratánál levő szállodák melletti medencékben 250-300 lejbe kerül egy tízórás tanfolyam, addig a Víkendtelepen, a fedett olimpiai medencében nyolc alkalomért 72 lejt kell fizetni.
A Vásárhelyi Hírlap kérdésére a víkendtelepi úszótanfolyamok szervezésével foglalkozó Takács Zsolt elmondta, hogy 5-10 éves gyerekeket tanítanak. „Egy-egy csoportba 8-12 gyerek jár, és amennyiben egy osztályból/iskolából valók, szállításukat is megoldjuk. Hetente két alkalommal egy-egy órát foglalkozunk a gyerekekkel, tapasztalataink szerint legalább három hónapra van szükségük, hogy megtanuljanak úszni. Jelenleg különösen nagy érdeklődés van a tanfolyamok iránt az előkészítő osztályos és elsős gyerekek és szüleik részéről” – mondta a szakember.
Mély víz, de biztonságos
A városházával kötött egyezség értelmében használhatják a fedett olimpiai méretű medencét, amely ideális a tanfolyamok megszervezésére. Elsősorban azért, mert a medence belső sávján egy pódium van kialakítva, így az egyébként 1,80 méter mélységű víz ott csak kilencven centis. A gyerekek megszokják a mély vizet úgy, hogy közben biztonságban vannak. A víz hőmérséklete 28,8 fok, megfelelő a gyerekeknek. „Hét edző foglalkozik a gyerekekkel, mind volt profi úszók. Jelenleg 120 kicsi jár hozzánk. Jó tudni, hogy a tanfolyam elvégzése után, azok a gyerekek, akik szeretnének továbbra is sportszerűen úszni, megtehetik ezt. Általában a kicsik egynegyede folytatja” – számolt be Takács Zsolt.
A szülők, nagyszülők az óvodákban, iskolákban érdeklődhetnek arról, hogy kinél kell jelentkezni, ha azt szeretnék, hogy kicsinyeik megtanuljanak úszni. Ha valaki a város környékbeli településekről szeretné behozni gyermekét, a Víkendtelepen levő medencénél kaphat bővebb felvilágosítást naponta 8-12, 13-16 óra között.
A város Koronka felőli bejáratánál levő szállodában a gyerekek mellett szüleik is megtanulhatnak úszni, a tanfolyam ára minden korosztály számára 300 lej.
Két férfi verekedett össze szombaton késő este Marosvásárhelyen, a helyszínre kiszálló rendőrök negyven személyt igazoltattak, húsz embert pedig bekísértek az őrsre kihallgatásra.
Idén is Marosvásárhely középkori várudvarában gyűltek össze a helyi magyar családok, barátok és az elszármazottak, hogy közösen ünnepeljenek. Noha számos helyszínen zajlanak programok, a rendezvény szívét idén is a várudvar jelenti a hétvégén.
Utazás előtti hétvégén derült ki egy marosvásárhelyi család számára, hogy a fél éve kifizetett nyaralás nem is létezik. A kárvallott a rendőrséghez fordult és másokat is erre biztat. Mint kiderült, több tucat család került ilyen kellemetlen helyzetbe.
A Németországból Marosvásárhelyre érkező repülőgép kényszerleszállását hajtott végre Budapesten szombaton este.
Nem tudják biztosítani az ivóvíz-szolgáltatást Gyulakuta magasabban fekvő otthonaiban, így korlátozásokat vezetnek be.
Eszméleténél volt és már a helyszínen megvizsgálták azt az áldozatot, aki szombaton délben kútba esett Maros megyében.
Májat, veséket, csontszövetet és szaruhártyát távolítottak el péntekre virradó éjszaka egy 49 éves, agyhalott betegtől a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban – számoltak be a kórház a közösségi oldalán.
Átszervezési terv miatt mulasztással és nemtörődömséggel vádolják a mikházi Felnőtt Neuropszichiátriai Rehabilitációs Központ vezetőségét az alkalmazottak. Szerintük nem néhány beteget helyeztek volna át, hanem teljesen ki akarták üríteni az intézményt.
Látványetetésekkel, sportvetélkedőkkel és rendhagyó divatbemutatóval ünnepli 62. születésnapját a marosvásárhelyi állatkert.
Őrizetbe vették a rendőrök azt az 54 éves, szászrégeni férfit, akit egy kilencéves kislánnyal szembeni molesztálással gyanúsítanak.
szóljon hozzá!