Kovács Mihály Levente. Ideiglenesen Soós Zoltán helyébe kell lépnie
Fotó: Haáz Vince
Közösségi oldalán magyar és román nyelvű videóban jelentette be hétfőn este Soós Zoltán polgármester, hogy a hatvan napig eltiltották jogkörei gyakorlásától. A helyét, ideiglenesen Kovács Mihály Levente alpolgármester veszi át.
2025. április 07., 20:372025. április 07., 20:37
A videóban a városvezető arról beszél, hogy régebb, néhány aggodalmaskodó szomszéd kérésének is eleget téve
„A környéken számos kisgyermek él, ott nőnek fel az én gyermekeim is, az ő biztonságuk számomra állandó, ösztönös aggodalom forrása. A lépés amit tettem, tájékoztatást kértem, hogy kizárhassunk minden gyanút. Miután kiderült, hogy semmiféle veszély nem áll fent, azonnal leálltam. Nem használtam fel az információkat, nem származott hasznom belőlük. Úgy viselkedtem ahogy bármelyik felelősségteljes szülő, gondos szomszéd.
– sorolta Soós Zoltán, aki úgy értékeli, hogy az, hogy ezt az korábban lezárt ügyet most újra elővették politikai indtatásó döntés lehet.
Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere nem láthatja el hatvan napig a városvezetői feladatait az Országos Korrupcióellenes Ügyészség döntése értelmében. A határozat ellen lehet fellebbezni.
A fent említett, információkérésre vonatkozó ügy már tavaly decemberben is ismert volt, akkor azonban nem voltak jogi következményei, nem befolyásolták az akkori ügyét.
– jelentette ki a városvezető.
A marosvásárhelyi városháza sajtóközleményben tudatja a városlakókkal, hogy „a jelenlegi tevékenységek összehangolását és a folyamatban lévő projektek végrehajtását Kovács Mihály Levente alpolgármester veszi át.”
Bútorragasztáshoz használt anyagot szállító tartálykocsi borult fel hétfőn délután a 60-as európai úton Ákosfalván – közölte a Maros megyei tűzoltóság.
Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere nem láthatja el hatvan napig a városvezetői feladatait az Országos Korrupcióellenes Ügyészség döntése értelmében. A határozat ellen lehet fellebbezni.
Két autó ütközött össze hétfőn délután Dicsőszentmártonban, ahol több személy sérült meg a baleset során – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Három férfit vettek őrizetbe a hatóságok az elmúlt napokban Maros megyében, mivel elmenekültek a rendőrök elől. Mindegyikük esetében bebizonyosodott, hogy nem rendelkeznek jogosítvánnyal – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
A szülő mindig saját élményei alapján dönti el azt, hogy az iskolai vallásóra hasznos idő gyereke számára, vagy időpazarlás. Érdemes azonban a vallásórák tantervét megnézni döntés előtt, hisz a mai világban igencsak fontos kompetenciákra fókuszál.
Megújult belső térrel, átlátható kínálattal várja a marosvásárhelyieket mostantól a város egyetlen adományboltja, miután egy baráti társaság úgy döntött, megújítja a boltot. Ezzel azt üzenik, érdemes közösségi projektekbe időt és energiát fektetni.
Figyelmeztető felhívások jelentek meg a marosvásárhelyi lépcsőházak bejáratain, amelyekben arról értesítik a lakókat, hogy ivóvíz nélkül maradhatnak az adósságok miatt. A lakótársulásoknál történt sikkasztásos ügy közben egyre duzzad.
A kormány elfogadta csütörtökön, hogy Maros megyében 37,5 hektárnyi területet kivonjanak az erdőalapból, ezzel zöldutat adva a ratosnyai vízerőmű megépítésének.
Az idény utolsó hétvégéje, amikor használni lehet a korcsolyákat a Maros Műjégpályán.
Nemzetbiztonsági kérdés, hogy a száj- és körömfájás betegség ne jelenjen meg Romániában, hiszen tönkretenné a farmokat, a genetikai állományt és az élelmiszeripart is – hangzott el Marosvásárhelyen, ahol a gazdák gyakorlatilag veszekedtek a miniszterrel.
szóljon hozzá!