
Magas kitüntetésben részesült a román királyi ház részérő Horaţiu Suciu professzor, a marosvásárhelyi Szív-érrendszeri és Transzplantációs Intézet (IBCvT) keretében működő szív- és érsebészeti klinika vezetője.
2014. október 27., 16:052014. október 27., 16:05
Az I. Mihály román király 93. születésnapja alkalmából a színajai Peleş kastélyban szervezett ünnepségen Horaţiu Suciu professzort a Román Királyi Koronarend Lovagkeresztjével tüntették ki.
A kitüntetett szerint ez a magas szintű elismerés megtiszteli, ebben a társadalmi elismerés egyik legmagasabb fokozatát látja. Mint mondta, nem csak a saját munkájának, szakmai és tudományos eredményeinek elismerését látja ebben a kitüntetésben, de a transzplantációs intézet egész kollektívája munkája iránti tiszteletet, egyszersmind a marosvásárhelyi orvosi akadémiai közösség munkája iránti elismerést.
Suciu professzor a kitüntetés átvétele után elmondta: a továbbiakban ő is és az egész általa vezetett munkaközösség igyekezni fog, hogy megmutassa – az irántuk a kitüntetéssel megnyilvánuló bizalom megalapozott, becsülettel és tisztelettel fogják bizonyítani azt, hogy valóban megérdemelték.
A milánó-cortinai téli olimpián részt vevő Molnár Anna gyorskorcsolyázó édesanyja szovátai, ezért a fürdőváros polgármesteri hivatalban közös szurkolást szerveznek pénteken, így bátorítva a sportolót.
Szervek és szövetek eltávolítását végezték el vasárnap éjszaka a marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban: egy 52 éves, agyhalott férfi máját, veséit és szaruhártyáit ültethetik át rászoruló betegeknek.
Teljesen elkorhadt gerendát, málló vakolatot találtak Dicsőszentmártonban, amikor megvizsgálták az egykori felekezeti iskola tűzfalát. Az épületben belső felújítás zajlik, de még nem tudják, mi lesz az omlásveszélyes résszel.
Szászrégenben fogták el azt a fiatalembert, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Kolozs megyei Magyarlónán különös kegyetlenséggel megölt egy férfit, majd pénzt és ékszert lopva elmenekült az áldozat házából.
Katonai helikopterrel szállították Bukarestből Marosvásárhelyre a szívet, ami ötórás műtét során került be az 51 éves páciens mellkasába. Idén ez már a harmadik szívtranszplantáció Marosvásárhelyen.
Súlyosan megsérült egy férfi miután felborult az autójával szombat este Sáromberkén. A sérültet egy SMURD-egység látta el a helyszínen és vitte kórházba.
Csaknem ezer ember fordult meg tavaly a marosvásárhelyi börtönben fogvatartottként úgy, hogy a hivatalos előírásoknak megfelelő férőhelyek száma 214. Az éves beszámolóból kiderült, senki nem szökött meg, és új börtönépületeket terveznek felhúzni.
Melléképület gyulladt ki Dánoson pénteken délelőtt, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
Hatalmi visszaéléssel vádolja a városi rendőrséget Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, miután a hatóságok leszereltették az illegálisan parkoló autókat elszállító vontató rendszámtábláit. A szolgáltatás leállt, az ügy a bíróságon folytatódik.
Bemutatták azt a magyar nyelven is elérhető online információs platformot, amely a Méltányos Átállási Program Maros megyei megvalósításáról nyújt áttekinthető tájékoztatást. A program célja a zöld energiára való átállás elősegítése pályázati úton.
szóljon hozzá!