
Fotó: Haáz Vince
Hiába kapott napokkal ezelőtt hivatalos értesítést a Közösségi Párbeszéd Tábor megrendezéséről a Székelyhon szerkesztősége, különösebb magyarázat nélkül elutasították munkatársaink részvételét a Maros megyei rendezvényen.
2025. augusztus 02., 13:192025. augusztus 02., 13:19
2025. augusztus 02., 20:562025. augusztus 02., 20:56
Előre összeállított listával a kezében állította meg a Székelyhon újságíróját és fotóriporterét egy hölgy szombaton délben a Maros megyei Nagyadorján tábori helyszínének bejáratánál. Miután megtudta, hogy a Székelyhon részéről szeretnénk tudósítani arról a rendezvényről, amelynek már a nevében is benne van a párbeszéd szó, rögtön jelezte:
Magyarán megakadályozták, hogy Székelyföld legnagyobb hírportálja tudósíthasson egy olyan eseményről, amely a közösségi párbeszédről szól.
Miután rákérdeztünk, hogy mivel magyarázza mindezt, a hölgy csak annyit mondott, hogy nem jeleztük vissza részvételünket az eseményre. „Nem is kérték ezt a hozzánk elküldött levélben” – válaszoltuk, amire már nem jött elfogadható viszontválasz.
							Fotó: Haáz Vince
A szervező lehetőséget biztosított volna arra, hogy magánszemélyként részt vegyünk a Magyar Péter, a magyarországi Tisza párt elnökének jelenlétében zajló beszélgetésen,
Ezzel a lehetőséggel azonban nem élt a Székelyhon szerkesztősége, mivel mi dolgozni szerettünk volna, azt azonban megtagadták tőlünk. Így kénytelenek voltunk elhagyni a helyszínt.
							Fotó: Haáz Vince
Itt jegyezzük meg, hogy kitiltásunkkal nemcsak a Székelyhon munkáját lehetetlenítették el, hanem több százezer székelyföldi olvasónktól is megtagadták azt, hogy rajtunk keresztül tájékozódhassanak egy olyan rendezvényről, ami a szervezők részéről azért jött létre – mint ahogy a csak román nyelven írt tájékoztatójukban fogalmaztak –, hogy végre ismét „ne csak egymás mellett éljünk, hanem egymással”.
							Fotó: Haáz Vince
A rendezvényre nem engedték be a Maszol hírportált és a román közszolgálati tévé (TVR) marosvásárhelyi munkatársait sem, de bemehettek az Erdély TV, a Marosvásárhelyi Rádió és a Transtelex tudósítói.
A magunk részéről még hozzátennénk, hogy bármit lehet rendezni Székelyföldön, akár tiszás tábort is, de hogy mi ne mehessünk be valahová, az teljesen felfoghatatlan. Elvégre már bocsánat, de itt mi vagyunk itthon.
Nem engedték be a Székelyhont az erdélyi tiszás táborba
Nem jeleztek vissza, ezért nem mehetnek be!
Ilyet nem kért senki!
Ez van!
Nagyjából ilyen párbeszéd zajlott le a Nagyadorjánban, a tiszások erdélyi rendezvényének helyt adó tábor bejáratánál a szervezők és kollégáink között. Ez volt az egyedüli párbeszéd az egyébként a Közösségi Párbeszéd Tábor nevet viselő eseményen, amelyre Székelyföldre érkező Magyar Pétert várják.
A magyarországi ellenzéki politikus pénteken Marosvásárhelyre látogatott, ahol Markó Bélával, az RMDSZ korábbi elnökével is találkozott. Az erről készült Facebook-posztban román miniszterelnök-helyettesnek nevezte Markó Bélát. Ellátogatott Parajdra is, ahol nem mindenki várta tárt karokkal.
A Transzilván egyébként külön videóban jelezte Magyar Péternek, hogy Székelyföldön másképp kellene viselkedni.

A szerkesztőségünkbe is elküldött román nyelvű közlemény szerint Magyar Péter a hétvégén részt vesz a Maros megyei Nagyadorjánban megszervezett Közösségi Párbeszéd Táborban.
Mezőgazdasági termékek eltulajdonítása miatt tartottak házkutatást hétfőn három helyszínen Kislekencén, illetve Mezősámsondon a hatóságok, az ellenőrzések nyomán két személyt őrizetbe vettek – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
              Hatalmas lángokkal égett egy személygépkocsi a marosvásárhelyi Gheorghe Doja utcában hétfőn reggel.
              Több közúti balesethez és tűzesetekhez riasztották a Maros megyei tűzoltókat a hétvégén. Még egy kombájn is kigyulladt, ahol be kellett avatkozniuk. Mutatjuk a hétvégi összesítést.
              Baleset miatt egy sávon halad a forgalom a Maros megyei Lőrincfalva és Lukafalva között. A késő délutáni balesethez nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók, többen is megsérültek.
              Cipőtalppal is érzékelhető taktilis burkolati jelzéseket helyeztek el több gyalogátjáró elé Marosvásárhelyen.
              Hat útvonalon indul november 3-tól, hétfőtől a Lábbusz Marosvásárhelyen. A diákokat arra szeretnék ösztönözni, hogy gyalog járjanak iskolába.
              Szombattól áttér a téli nyitvatartásra a marosvásárhelyi állatkert.
              Marosvásárhelyen november 3-tól, hétfőtől lehet beadni a fűtéspótlék-igényléseket. Tavaly ezerkétszázan voltak jogosultak a támogatásra.
              Szelektív hulladékgyűjtési akciót szerveznek Szovátán november folyamán, ahol a lakosok nagyméretű, veszélyes, textil- és építkezési hulladékaikat is leadhatják.
              Kisebb vita alakult ki a marosvásárhelyi városi tanács csütörtöki ülésén a megvalósíthatósági tanulmányok üteme körül. A tanácsosok elfogadtak több fejlesztési tervet, ugyanakkor a város tisztán tartásáért fizetendő összeget 15 százalékkal.
              
19 hozzászólás