Fotó: Boda L. Gergely
Immár hagyománnyá vált Marosvásárhelyen, hogy vízkeresztkor feltörik a Marost borító jeget, és az igazán bátrak megmártóznak a hideg vízben. A fürdőzőknek ez különleges élmény, a nézők többsége pedig azért vesz részt az eseményen, hogy meggyőződjön ennek valóságáról, különben el sem hinnék.
2015. január 07., 17:492015. január 07., 17:49
2015. január 07., 19:572015. január 07., 19:57
A kezdeményező Mircea Gusztáv évekkel ezelőtt döntött úgy, hogy kipróbálja a jeges fürdőt. „Nyolc évvel ezelőtt kezdődött ez az akció. Kijöttünk, léket vágtunk, de akkor csak én egyedül mártóztam meg a jeges vízben. Aztán mások is csatlakoztak, és évről évre nőtt a résztvevők száma. Tavalyelőtt 38-an vettek részt a vízkereszti fürdőn a Maros-parton, ez volt a legnagyobb létszám eddig. Minden korosztályból volt már vállalkozó, az idősek sem ijednek meg a kihívástól, számos bátor fiatal is kiállta a próbát. A nyolc év alatt a legfiatalabb résztvevő egy 11 éves fiú volt. Bárki kipróbálhatja, természetesen saját felelősségére, fontos, hogy ne egyedül tegye, legyen mellette valaki. Ezért szervezzük közösen ezt minden évben, idén is látok visszatérő arcokat, úgyhogy van már néhány alaptagja ennek a hagyománnyá vált eseménynek” – mondta a kezdeményező. Arra is kíváncsiak voltunk, hogy milyen érzés a hideg vízbe ugrani, amire egyértelmű választ kaptunk: szenzációs. „Abban a pillanatban nagyon kellemetlen, kissé fájdalmas is, de fél percre rá a szervezet teljesen másként viselkedik, kimelegedsz, el is felejted, hogy olyan hideg vízben voltál. Én csak ajánlani tudom” – mesélte a merész férfi.
A közönség visszatartott lélegzettel figyelte a történéseket. Balázs Árpád elmondta, őt nem lehetne rávenni ilyesmire. „Azt hiszem, engem nem tudnának rávenni, hogy a jeges vízbe ugorjak. Sokszor nyáron is hideg a víz, nem hogy most. Nézőként azonban szívesen részt veszek” – mondta. Seres Ilona csodálta a jelentkezők bátorságát, ámulva leste reakcióikat. „Jaj, én úgy izgultam mindegyikért, hogy ne legyen semmi bajuk. Nem is tudom, honnan van annyi bátorságuk. Nézőként egészen félelmetes, de amikor kijönnek, s azt mondják, hogy milyen jó volt, és látszik rajtuk az a ragyogás, akkor azt mondom, hogy egészségükre” – mondta a nyugdíjas hölgy.
Több parkoló autót is megrongált egy 30 éves marosvásárhelyi férfi, aki csütörtök este ittasan vezetett a városban.
Romániában az emberkereskedelem egyik legsúlyosabb formája a szexuális kizsákmányolás, amelyhez gyakran az online tér vezet. Most magyar nyelvű szülői útmutató segít felismerni a veszélyeket, és beszélgetni a gyerekekkel az internet csapdáiról.
Nyárádkarácson főutcáján lévő lakástűzhöz riasztották szerdán a tűzoltókat, ahol mintegy harminc négyzetméteren végeztek pusztítást a lángok. A Maros megyei rendőrség tájékoztatása szerint a házat szándékosan gyújthatták fel.
Ötven napon belül iható lesz a vezetékes víz a parajdi bányakatasztrófa nyomán vízellátási gondokkal küzdő Maros megyei településeken, miután az illetékesek csütörtökön elkezdik a sótalanító berendezések beszerelését – közölte az országos vízügyi hatóság.
Forgalomkorlátozások lesznek Marosvásárhely főterén, két esemény megfelelő lebonyolítása érdekében, a hétvége folyamán.
Az év eleji ellenőrzések okozta nehézségekből tanulva, a Maros megyei civil szervezetek összefognak, hogy szakemberek tanácsai és egymás tapasztalatai alapján fejlődjenek tovább.
Meglepetéseket okozott az idei nyár Szovátán, és nem feltétlenül kellemeseket, főleg a szállodaiparban érdekelteknek. Borúlátásra nincs ok, a polgármester szerint egész évben szezon van Szovátán, és ősszel is fesztiválokkal várják a turistákat.
Nyárádkarácson főutcáján lévő lakástűzhöz riasztották kedden a tűzoltókat, ahol mintegy harminc négyzetméteren végzett pusztítást a tűz.
Az új informatikai rendszer bevezetése miatt késve érkeznek a fogyasztókhoz az augusztusi vízszámlák – jelentette be az Aquaserv Rt. vízszolgáltató. A befizetési határidő azonban a kiállítás dátumához igazodik.
Ismét megrendezik a Marosjárai Szilvafőző Fesztivált szeptember 20–21. között. A 13. alkalommal megtartott esemény ezúttal is gazdag kulturális és szórakoztató programokkal várja a látogatókat.
szóljon hozzá!