Fotó: Boda L. Gergely
Maros megyében hetvenegy jelentkezőt vágtak el az igazgatói versenyvizsga valamely szakaszán. Az írásbelin szerzett eredmények véglegesek, míg a szóbeli értékelését meg lehet óvni.
2016. november 21., 17:032016. november 21., 17:03
A szóbelin elbukott iskolaigazgatói és aligazgatói tisztségre pályázó pedagógusok hétfő reggeltől nyújthatják be óvásaikat szerdán déli tizenkét óráig a tanfelügyelőségen. A jelentkezőket szóbeli próbákon, önéletrajzuk elemzésével és iskolafejlesztési elképzeléseik alapján is felmérte a bizottság. Maros megyében már október végén lejárt a vizsgáztatás, nyolc nap alatt az összes – mintegy 250 – jelöltet felmérte a bizottság, az óvás benyújtására azonban várniuk kellett szinte egy hónapot. Azok a pedagógusok, akiknek nem sikerült az írásbelijük, nem nyújthatnak be óvást, kizárólag a szóbelin elvágottak kérhetik a szóbelijük és az iratcsomójuk újraértékelését.
A 71 elvágott Maros megyei pályázó közül mintegy húsz volt magyar anyanyelvű, többségében olyanok, akik valamely vidéki iskola aligazgatói tisztségére jelentkeztek.
A végleges eredményeket csak december 16-án teszik közzé – mondta el lapunknak Illés Ildikó Maros megyei főtanfelügyelő-helyettes. A jelenlegi állás szerint vannak olyan tanintézetek, ahol egyelőre nincs magyar aligazgató, ilyen például a marosvásárhelyi Liviu Rebreanu Általános Iskola, az Elektromaros Szakközépiskola, a Romulus Guga Általános Iskola. Nem sikerült a vizsgája a nyárádszeredai Bocskai István Gimnázium igazgatójelöltjének, illetve a szintén nyárádszeredai Deák Farkas Általános Iskola aligazgató-jelöltjének.
Gyorsabb ügyintézést, az uniós pénzalapok jobb felhasználását reméli Cseke Attila fejlesztési miniszter az építkezések engedélyeztetésére vonatkozó új jogszabálytól.
Különleges élményben lehet részük mindazoknak, akik ellátogatnak szombaton a Marosvásárhelyi Állatkertbe, hiszen a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként az intézmény egyedülálló programokkal várja látogatóit.
Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
Csónakkal, drónnal és kutyával is keresik a Hargita és Maros megyei tűzoltócsapatok, valamint a hegyimentők azt a férfit, aki még vasárnap tűnt el a Maros folyóban Maroshévízen.
Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.
A felelősségteljes motorozás népszerűsítése mellett a közlekedésbiztonság erősítése és a motoros közösség összekovácsolása – ezeket a célokat tűzte ki a hétvégi marosszéki Think and Ride, Stay Alive! nevű esemény.
Csaknem kétszáz olyan gépkocsivezetőt állítottak meg a Maros megyei rendőrök az elmúlt napokban, akik megszegték a közlekedési szabályokat.
szóljon hozzá!