
Fotó: Boda L. Gergely
Több mint hetvenszeres utasszám-növekedést regisztrált a marosvásárhelyi Transilvania nemzetközi repülőtér 2000 és 2013 között.
2014. november 25., 15:042014. november 25., 15:04
A Romániai Repülőterek Egyesületének kimutatása alapján 2000-ben még 5051 személy kiszolgálását jelentette a marosvásárhelyi Transilvania repülőtér, míg tavaly az év végi mérleg 363 398 utas érkezését, illetve indulását „mutatta”. Románia infrastrukturális fejlesztését a következő 16 évre rögzítő, nemrég kidolgozott és bemutatott – és korrigálásra szorult – közlekedési, szállítási stratégiai tervben (masterplan) a szakemberek azzal számoltak, hogy 2020-ban a vidrátszegi légikikötőben 302 113-an fordulnak meg, az előrejelzés pedig a mért és jegyzékbe vett tizenhat romániai reptér közül a hetedik helyre sorolta a Maros megyei önkormányzat alárendeltségébe tartozó intézményt.
Az első helyeken – kizárólag a prognózis, és nem a „valós” adatok alapján – a bukaresti Henri Coandă reptér (9 712 332 utas), a craiovai reptér (2 012 088 utas), a temesvári (1 793 844 utas), a nagyszebeni (1 517 612 utas), a kolozsvári (1 348 564 utas), a bákói (1 190 261 utas) és a jászvásári reptér (713 929 utas) található.
Négy személyt szállítottak kórházba egy balesetet követően, amely szombaton reggel történt Fehéregyházán.
Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.
Fennállásának 170. évfordulóját ünnepli a marosvásárhelyi Stefánia Napköziotthon, ehhez a különleges alkalomhoz a közösséget is bevonnák: régi fotókat keresnek a jubileumi kiállításhoz.
Napirendre került a játéktermek korlátozása vagy kitiltása. Marosvásárhelyen már készül a tervezet, Koronkán teljes tiltásról szavazhatnak, Nyárádszeredában még mérlegelnek, Szászrégenben pedig a lakók egyértelműen az elköltöztetés mellett álltak ki.
A Maros megyei Uzdiszentpéter polgármestere az egyik őrizetbe vett gyanúsított a három közül, akiket előállítottak húsz házkutatást követően egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi akció során – értesült igazságügyi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Őrizetbe vettek három férfit egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi rajtaütés után Maros megyében, ahol húsz házkutatást tartottak csütörtökön.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
A hosszú és kihívásokkal teli út után a gólyák egy része visszatért országunkba. A sáromberki, webkamerával megfigyelt két fészek sem maradt üresen – derült ki a gólyákat megörökítő felvételekről, amelyeket a Milvus Csoport tette közzé.
A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.
Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.
szóljon hozzá!