
Fotó: Boda L. Gergely
Maros megyében jelenleg megközelítőleg 600 adag hepatitis-B elleni védőoltás áll rendelkezésre, ez a mennyiség pedig a hónap végéig elegendő. Hogy március elsejétől mi lesz, egyelőre nem tudni, ugyanis országos szinten gond van ennek beszerzésével.
2017. február 08., 18:582017. február 08., 18:58
A Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság készletén még mintegy 200 dózis található, emellett a megye szülészetein megközelítőleg további 400 adag áll rendelkezésre – tájékoztatott az igazgatóság szóvivője, Stelian Caraghiaur. Ez a mennyiség pedig a korábbi sok havi átlag alapján lefedi a szükségletet február végéig.
„Ezek a múlt heti adatok, de minden bizonnyal több mint 500 adag van még most is, tehát Maros megyében jelenleg nincs gond. Reméljük, március elsejéig megkapjuk az újabb, a következő hónapra vonatkozó mennyiséget is” – mondta lapunk megkeresésére a szóvivő.
A kismamák és újszülött csecsemőik nem minden megyében ilyen szerencsések, az Adevărul országos napilap ugyanis a napokban arról cikkezett, hogy fogytán a szérum, sőt több fővárosi kórházban már el is fogyott. Ez azt jelenti, hogy több száz csecsemőt – akiknek az édesanyjánál nem mutatták ki a vírust – úgy küldenek haza a szülészetről, hogy nem kapja meg a hepatitis-B elleni vakcinát, hanem néhány hónap várakozást kérnek tőlük. Ebben az esetben ugyanis nem nagy a kockázat, kicsi a valószínűsége annak, hogy az újszülött egy-két hónap alatt megbetegedjen. Ennek ellenére sok szülő a gyerek- és a családorvosokhoz fordult immunizálásért, csakhogy náluk sincs már készleten, ezért többen Bulgáriából és Magyarországról szerzik be a védőoltást. A helyzetről tud az országos gyógyszerügynökség, megoldást az import védőoltás jelenthet, előbb egy-két hónapig elegendő 60-70 ezer adag mennyiségben, azután pedig 500 ezer adagot rendelnének. Az országos gyógyszerbeszerző, az Unifarm vezetője, Adrian Ionel az Adevărulnak azt mondta, az a gyanúja, hogy áremelés céljával keveset gyártottak a szérumból, hozzátéve, hogy a Cantacuzino Intézet nem tudja előállítani a vakcinát.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.
Több Maros megyei településen is ideiglenesen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás az elosztóhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken, augusztus 21-én – közölte a szolgáltató.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy gazdasági melléképületben a Maros megyei Libánfalván. A riasztás éjfél után, fél 1 körül érkezett a szászrégeni tűzoltó-alakulathoz.
Kiigazította a Maros megyei tanfelügyelőség a dicsőszentmártoni Andrei Bârseanu Elméleti Líceum igazgatói állásának feltételeit, miután vitát váltott ki, hogy a meghirdetett pályázat a magyar nyelv ismeretét írta elő az igazgatói tisztségre.
Több mint negyven, a Maros folyóba került juh mentéséhez riasztották csütörtökön a tűzoltókat Maroskeresztúron. Az állatok közül több elpusztult.
A marosvásárhelyi várban folytatódik a Sounds of the castle koncertsorozat, augusztus 21-én, pénteken Koszika & Sárik Péter Trió lép fel.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.
szóljon hozzá!