
Fotó: Barabás Ákos
Az iskolakezdésre való tekintettel fokozott óvatosságra intik a szülőket a rendőrök: a gyalogosok csak kijelölt útszakaszokon keljenek át az úttesten, ugyanakkor korábban indítsák útnak gyerekeiket, hogy a sietség ne okozzon figyelemzavart a diákoknál.
2016. szeptember 14., 19:252016. szeptember 14., 19:25
2016. szeptember 15., 10:102016. szeptember 15., 10:10
Tanácsokkal látja el a rendőrség a szülőket az iskolakezdésre való tekintettel – tájékoztat Nicoleta Marin, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Felhívják a gyalogosok figyelmét, hogy fokozott óvatossággal, kellő körültekintéssel közlekedjenek, ugyanis ebben az időszakban megnövekszik a forgalom a tanintézmények közelében. Különösen ügyeljenek a megnövekedett gyalogosforgalomra, valamint fontos, hogy a gyermekek mindig legyenek körültekintőek, nem kijelölt helyen ne lépjenek az úttestre. A szóvivő ajánlja, hogy a szülő ragaszkodjon gyermeke kezének megfogásához, vagy ahhoz, hogy közösen keljenek át az úttesten.
Úgy indítsuk útra a gyereket, hogy sietség nélkül az iskolához érhessen legalább öt perccel a becsöngetés előtt, mivel a rohanás figyelemzavart okozhat, az pedig balesetet – fogalmaz Nicoleta Marin. Hozzáteszi, a gyermekek ne a hátukon hordják táskájukat, hanem vegyék kézbe, amikor tömegközlekedési eszközökre ülnek fel.
A közlekedési szabályok megismertetése mellett, más veszélyekre is felhívja a figyelmet a rendőrség: a gyerek ne fogadjon el idegentől semmilyen ajándékot, ha pedig azt tapasztalja, hogy valaki követi, menjen be egy boltba, és kérjen segítséget. A rendőrség ugyanakkor figyelmeztet, csak 14 év fölött közlekedhetnek kerékpárral közutakon Romániában – fogalmazott a szóvivő.
Marosugrára riasztották a radnóti tűzoltókat kedden délután, miután egy személyautó lángra kapott az országúton.
Két tanintézmény is magának szeretné a befejezés előtt álló iskolaépületet Baróton. Az általános iskola hivatalos beadványban fordult az önkormányzathoz, a líceum munkaközössége nyílt levélben kéri, hogy a város vegye figyelembe a líceum érdekeit.
Készenlétben vannak a hatóságok Kovászna megyében, de az esőzések egyelőre nem okoztak árvízveszélyt. A vízfolyások szintjét folyamatosan figyelik, több településen pedig megelőző intézkedéseket is hoztak a biztonság érdekében.
A hatóságok folyamatosan figyelik a Kovászna megyei patakok vízszintjét, miközben az újabb esőzések a tavalyi áradások emlékét idézik fel az érintettekben. A községvezetők szerint egyelőre nincs vészhelyzet, de a gátak állapota továbbra is kulcskérdés.
Életét vesztette egy 27 éves fiatal férfi, hárman megsérültek egy balesetben Lemhény közelében vasárnap este.
A fogyatékkal élők munkába állítása a dolgozóknak, a cégeknek és a helyi gazdaságnak is előnyös – erre hívja fel a figyelmet a Diakónia Alapítvány sepsiszentgyörgyi Ergon Munkaközvetítő Irodája.
Mit tehetünk azért, hogy a hirtelen lezúduló csapadék ne tűnjön el földekről? Vas- és betonmentes vízvisszatartási megoldásokon gondolkodnak Kézdivásárhelyen egy pályázat keretében, amit a napokban ismertettek a városházán.
Az utazás luxus, és csak a gazdagok kiváltsága. Legalábbis sokan még mindig így gondolják. Szilvia és Alpár viszont YouTube-vlogjaikban mutatják meg, hogy ez korántsem így van. A kézdiszéki fiatalok tapasztalataikról meséltek a Székelyhonnak.
Fura hangok hallatszottak a napokban egy sepsiszentgyörgyi süllyesztett hulladéktárolóból, a járókelők a helyi rendőrséget riasztották. Kiderült, hogy egy alig pár órás kecskegida küzdött a túlélésért a szemét között.
Csőtörés elhárításán dolgoznak a vízszolgáltató munkatársai Kézdivásárhelyen, ezért szombat este 6 óráig szünetel az ivóvíz-szolgáltatás több utcában.
szóljon hozzá!