Feljelentés érkezett a dél-erdélyi áramelosztó vállalathoz, miszerint egy meggyesfalvi lakótelepi tömbház néhány lakója engedély nélkül csatlakozott a villamos hálózatra, következésképpen lopja az áramot.
2014. november 13., 14:342014. november 13., 14:34
Az áramszolgáltató hatósági segítséget kért, így aztán hétfőn a rohamcsendőrség és a marosvásárhelyi rendőrség egy-egy képviselője jelenlétében keresték fel a Kudzsír utcai tömbházat. Itt meg is találták a két lakrészt, amelyeknek lakói, K. G. és B. S. valóban engedély nélkül csatlakoztak rá a fővezetékre. Egy olyan barkács munkával készült szerelést eszközöltek, amelynek segítségével elkerülték a villanyórát, így aztán anélkül használták a villanyáramot, hogy annak ellenértékét kifizették volna.
A Btk. 228. paragrafusa értelmében jegyzőkönyvet vettek fel az esetről, s a két áramtolvaj ellen bűnügyi vizsgálatot kezdeményeztek minősített áramlopás alapos gyanújával. Az így okozott kár értékét a dél-erdélyi áramszolgáltató vállalatnak kell megállapítania – tájékoztatott az I. Ferdinánd királyról elnevezett csendőrségi rohambrigád szóvivője, Ciprian Căluşer százados.
Koronkán vasárnap nemcsak az államelnök-jelöltek nevére lehet pecsételni. Egy másik szavazólapot is kapnak a helyiek, akik arról nyilváníthatnak véleményt, hogy akarják-e, hogy a településükön tömbházak épüljenek.
Kigyulladt személygépkocsihoz riasztották a segesvári hivatásos tűzoltókat szombatról vasárnapra virradó éjszaka.
Idős édesapját keresi egy férfi Marosvásárhelyen, aki napok óta nem tért haza.
Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.
Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
Az egykor zászlókkal menetelő május elsejei tömeget a rendszerváltás után felváltották a fűbe terített kockás plédek, közös miccsezések, amolyan családias tavaszi ünneppé vált. Aztán ez is kezd kikopni, ma új tartalommal ruházzák fel a munka ünnepét.
Személyazonossági igazolványok kibocsátása miatt hétvégén nyitva tart a marosvásárhelyi lakossági nyilvántartó hivatal – olvasható a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Kigyulladt Szászrégenben egy elektromos háztartási készülékeket raktározó csarnok, a hatóságok RO-ALERT figyelmeztetést küldtek a város lakóinak a sűrű füst miatt – tájékoztatott kedden a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Noha a mikrofonok és a hangosítópult elárulta, hogy nem csak beszélgetni jöttek ki a térre a néptáncosok és népzenészek, a Maros Művészegyüttesnek így is sikerült két villámcsődülettel meglepnie a járókelőket a tánc világnapján.
Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.
szóljon hozzá!