
Fotó: illusztráció
A hétvégén szervezik meg másodszorra a Maros megyei termékek és szolgáltatások vásárát. Az idei kiállításon 60 cég vesz részt.
2011. szeptember 28., 12:272011. szeptember 28., 12:27
2011. szeptember 28., 17:032011. szeptember 28., 17:03
A szeptember 30. – október 2. közötti időszakban élelmiszert, különböző termékeket, szolgáltatást kínálnak a President komplexumban. A szervezők szerint a következő időszakban a gazdasági élet afelé tolódik el, hogy a helyi jellegű, a térségben előállított termékek iránti kereslet megnövekszik, hiszen így helyi nyersanyagot, munkaerőt, természeti kincseket és mezőgazdasági értékeket érvényesíthetnek, az egyre erőteljesebb globalizációs folyamatok ellenére. A hivatalos megnyitót pénteken, szeptember 30-án 12 órakor tartják, nyitva tartás pénteken 12–19 óra, szombaton 10–19 óra, vasárnap pedig 10–17 óra között, a belépés ingyenes.
Ivóvíz nélkül maradtak Szászrégen és a környékbeli nagyközségek háztartásai, miután a Görgény folyó vize részben befagyott, és annyira hordalékossá vált, hogy nem alkalmas nyersvízként való felhasználásra.
Ötórás műtét során kapott új szívet egy 19 éves, Beszterce-Naszód megyei fiatal a Marosvásárhelyi Szív-érrendszeri és Transzplantációs Intézetben (IUBCvT). Ez volt 2026 első szívátültetése Romániában.
Hosszabb távú gyalogosforgalmi korlátozásokra kell számítani Marosvásárhelyen a Park Hotel mögötti parkolóház építése miatt: a munkálatok idején több utcában ideiglenesen módosul a közlekedés rendje.
Bár egyelőre nincsenek sorok a pénztárak előtt, a marosvásárhelyiek az előző évekhez hasonló ütemben törlesztik a helyi adókat és illetékeket. Egy hét alatt hat és fél millió lejt fizettek be.
Egy időben riasztották a tűzoltókat Nagyernyében és Marosvásárhelyen, két különböző tűzeset miatt.
Közúti balesethez riasztották a hatóságokat Nyárádkarácsonba vasárnap este. Két gépkocsi ütközött össze, aminek következtében az egyik jármű egy gázcsőnek csapódott, ezért felmerült a gázvezeték megrongálódásának gyanúja.
Az áramszolgáltató vállalat tájékoztatása szerint tervezett karbantartási munkálatok miatt Szászrégen több utcájában is ideiglenes áramszünetekre kell számítani a következő napokban.
Az Ecolect Maros Fejlesztési Társulás ügyvezető igazgatója tisztázta a Marosvásárhelyen kiosztásra kerülő kukák körüli kérdéseket: az új rendszer célja az átlátható és egységes hulladékszállítás, de nem mérik le mindenkinek külön a szemétmennyiségét.
Negyven hektáros területen fekvő sport- és szabadidőpark létrehozását tervezi a marosvásárhelyi városháza, és százötvenezer eurós össznyereményt ajánl fel azoknak a tervezőknek, építészeknek, akik rész vesznek a tervpályázaton.
Földrengéshez hasonló zajt és mozgást eredményezett pénteken reggel a hó súlya alatt összeomlott röpde a marosvásárhelyi állatkertben. A Zöld házat és környékét is lezárták.
szóljon hozzá!