
Fotó: Kristo Robert
Csütörtökön hivatalosan is lejárt az érettségi számítógép-kezelői készségeket felmérő vizsgájára megadott időszak. Az iskolák többsége már napokkal korábban befejezte a vizsgáztatást. Hargita megyében a legtöbb diák a haladó minősítést szerezte meg.
2010. április 29., 17:112010. április 29., 17:11
2010. április 29., 17:182010. április 29., 17:18
Fotó: Kristo Robert
Újabb érettségi próbán vannak túl az érettségiző diákok, csütörtökön hivatalosan is véget ért az idei érettségi számítógép-kezelői készségeket felmérő vizsgájának időszaka. A tanintézmények többségében már korábban befejeződtek a vizsgák.
A tanfelügyelőség összesítése szerint Hargita megyében 3275-en iratkoztak be az érettségi eme próbájára és 3218-an jelentek meg rajta. Egy diákot kizártak a vizsgákról. Az érettségizők teljesítményük alapján különböző szintű minősítéseket kaptak: kezdő szinten 219 megyebeli diák teljesített, a közepes szintű minősítést pedig 826-an kapták meg. A legtöbben, 1154-en haladó besorolást kaptak, a tapasztalt minősítést pedig 1018-an érdemelték ki.
Miklós Csaba informatika szakos tanfelügyelő szerint a vizsga elején Gyergyó és Maroshévíz könyékén adódott internet-szolgáltatás kiesésen kívül nem fordult elő egyéb probléma az érettségi vizsga lebonyolításában.
Az érettségi menetrendje szerint az utolsó készségfelmérő vizsgát, az idegen nyelvet, május 31. és június 4. között szervezik meg az iskolák. Ezt követően már csak az írásbelik maradnak, ezek június 28-án a román írásbelivel kezdődnek el.
Szerda délután riasztották a mentőket Kászonfeltízre, ahol egy kirándulócsoport 13-15 éves diákjai rosszul lettek egy helyi panzióban.
A hagyományos csíkszentdomokosi lakodalom köré épül az idei Folkmaraton témája, amely június 19–20-án várja az érdeklődőket. A 24 órás népzenei és néptáncos eseményt kiállítások, kézműves programok és közösségi élmények színesítik.
Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai.
Harangszó, alkalomhoz illő beszédek és kulturális műsor várja az érdeklődőket június 4-én a csíksomlyói Fodor Ház udvarán, ahol a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából emlékeznek a trianoni békeszerződés aláírására.
Kérdésessé vált, hogy ősszel is folytatódhat-e a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ működése. A Márton Áron Főgimnázium saját bentlakás kialakításán dolgozik a csíksomlyói Szent István Otthon épületében.
Idős nőt ütött el egy autó Csíkszeredában a Tudor-lakótelepen kedden reggel. Az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
A hétfő éjszakai vihar következtében egy idős fűzfa dőlt ki a csíkszeredai központi parkban. Személyi sérülés nem történt, az eset azonban ismét ráirányítja a figyelmet az öregedő, veszélyessé váló fák problémájára.
Árokba sodródott egy személygépkocsi hétfő délután az E578-as európai úton, Tusnádfürdő közelében. A sofőr kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet, az érintett útszakaszon azonban akadozik a forgalom.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.