
Fotó: Pál Gábor
Csütörtökön délelőtt kicsengették a székelyudvarhelyi Kós Károly Szakközéiskola végzős diákjait. Négy nappali és három esti tagozatos csoport ballagott el a tanintézményből, összesen 183 diák intett búcsút iskolájának.
2010. június 10., 11:592010. június 10., 11:59
Fotó: Pál Gábor
Pálhegyi Pál, nyugdíjba vonuló igazgató kezdte a elköszönő beszédék sorát. A kicsengetett diákoknak útravalóul azt tanácsolta, hogy ha tehetik, inkább itthon kamatoztassák tudásukat, mint ahogy azt tette az iskola névadója, Kós Károly is – idézve az egykori írót, építészt, grafikust, etnográfust és politikust: „Erdélyben nagyobb szükség lesz reám, mint Budapesten”.
Bunta Levente, Székelyudvarhely polgármestere Paul Coelho gondolataival szólította meg a végzősöket: Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél! Az elöljáró hozzátette, hogy ha szülőföldjéről el is vinné az embert a sors, az otthoniak mindig hazavárják.
Antal István parlamenti képviselő is felszólalt, kifejtette, hogy néhányan elvándoroltak tanulmányaik befejezte után, de akik itthon maradtak, erősítették a közösséget. Antal is azzal bíztatta a végzősöket, maradjanak a szülőföldjükön. Szász Jenő, Székelyudvarhely alpolgármestere egy kérdéssel indította beszédét, amire a választ is megadta: Mi a legszebb ajándék, amit adtunk vagy kaptunk? Általában az a legszebb ajándék, amiben benne van a szívünk, lelkünk. Azt tanácsolta a diákoknak, hogy mindig adjanak ilyan ajándékot. A politikusokon kívűl felszólaltak az egyházak képviselői, és dalolva búcsúztatták a végzősöket az alsóbb osztályosok is.
A nappali tagozatosok közül 27-en közgazdaságtant, 29-en turisztikát, 28-an matematika-informatikát, 20-an pedig kereskedelem szakot végeztek. 77 esti tagozatos diák a természettudomány alapjaival hagyhatta el a középiskolát.
Károkozásokat talált a szemvevőszék a városi kórháznál, a balánbányai inkubátorház pedig csatlakozott a székelyudvarhelyi Hargita Business Centert üzemeltető társuláshoz – derült ki a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselők decemberi ülésén.
Javítási munkálatok miatt december 22-én, hétfőn több órára szünetel az áramszolgáltatás, és csőtörés miatt a vízszolgáltatás is Székelyudvarhely több utcájában – hívja fel a figyelmet a polgármesteri hivatal.
Egyelőre nem történtek konkrét elbocsátások az Országos Sóipari Társaság (Salrom) parajdi kirendeltségnél, de decemberben több mint hatvan alkalmazottat küldtek féléves kényszerszabadságra.
A székelyudvarhelyi Kristóf Rebeka és édesapja, Kristóf Béla nyerték meg Csillag születik tehetségkutató versenyt, amelynek döntője vasárnap este volt látható a magyarországi RTL csatornán.
Zenével és versekkel hangolódhatott Farkaslaka község az V. Karácsonyváró Hangversenyen, amelyet a farkaslaki római katolikus templomban szerveztek meg vasárnap délután.
Habár késik a pályázaton elnyert támogatás utalása, mostanra felújították a régi községházát Oroszhegyben, ahol a későbbiekben még tereprendezési munkálatokat végezne az önkormányzat. Az épületben vállalkozói inkubátorházat hoznak létre.
Egyetlen településen sem süllyedt olyan mélyre a hőmérő higanyszála vasárnapra virradóan, mint Székelyudvarhelyen.
Nagy teljesítményű pumpát kell beszerelnie a Harvíz Rt. vízszolgáltatónak, így szombaton délután öt óráig szünetelni fog az ivóvízszolgáltatás három székelyudvarhelyi utcában – közli a polgármesteri hivatal.
Átfogó ellenőrzést tartottak Szentegyházán a hatóságok csütörtökön, melynek nyomán 32 bírságot szabtak ki, közel 19 ezer lej értékben.
Megnyitották a síszezont a Madarasi Hargitán pénteken. Egyelőre ugyan nem áll nyitva minden pálya, de két helyszínen már lehet sízni.
szóljon hozzá!