
Nyárádtőn gázvezetéket, Marosvásárhelyen fémlábtörlőt akartak lopni a fémtolvajok.
2011. március 01., 14:592011. március 01., 14:59
2011. március 02., 20:162011. március 02., 20:16
Mintegy tizenegy méteres darabot vágott ki hat személy Nyárádtő határában a gázvezetékből. Az elkövetőket a járőr szombaton érte tetten, amint azok hegesztőkészülékkel vágták a vezetéket. M. V., M. I., A. A., A. I., M. V. és L.D. mind helybéli lakos. A rendőrség értesítette a gázszolgáltató vállalatot a lopásról, jelenleg a gázvállalat szakembereinek véleményét várják arról, hogy a tettesek milyen veszélyt és mekkora anyagi kárt okoztak.
Ugyancsak a rendőrségtől kaptuk a hírt, miszerint szombaton este a marosvásárhelyi Vrancea sétányon egy rendőrjárőr arra lett figyelmes, hogy két személy a tömbházak bejáratainál lopkodja a fém lábtörlőket. Az igazoltatásnál kiderült, hogy a fémrácsokat a marosvásárhelyi 21 éves B. I. és a mezőbándi 30 éves G. J. szerelte le és vitte volna el az ócskavas-begyűjtőhöz. Összesen négy tömbház lábtörlő-rácsait lopták el.
Mindkét esetben minősített lopás miatt eljárás indult a gyanúsítottak ellen – tájékoztatott a megyei rendőrfelügyelőség szóvivője, Livia Popa.
Négy helyszín, két színpad és kétmillió lej – ezek a legfontosabb tudnivalók az idei, június 25. és 28. közötti, immár 29. alkalommal megszervezett marosvásárhelyi városnapoktól. Íme néhány fellépő: Follow the Flow, Șuie Paparude, Blahalouisiana, Voltaj.
Beindítaná a Maros HÉV Egyesület a Szászrégen–Marosvásárhely–Marosludas közötti helyi érdekeltségű vonatot, de ehhez az érintett önkormányzatok anyagi hozzájárulására is szükség van. A napokban több településen is szavaznak majd a kérdésben.
Módosította a kulturális események támogatási szabályzatát Marosvásárhely képviselő-testülete, így a nagy fesztiválokat ezentúl nem partneri szerződéssel, hanem pályázati úton támogathatják a költségvetésből. A megyei tanácsnál még keresik a megoldást.
Egy állattartó gazdaság közelében találtak rá egy 57 éves, Etédről származó férfi holttestére vasárnap este Maros megyében.
Népszavazással váltották le a Maros megyei Mezőszengyel polgármesterét: a vasárnapi referendumon 594-en támogatták Vasile Grec menesztését, 544-en ellene szavaztak. A községet az új választásokig ideiglenesen az alpolgármester vezeti.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
A szecesszió világnapját Marosvásárhelyen is megünnepelték, hiszen itt található Kelet-Európa egyik szecessziós csúcsteljesítménye, a Kultúrpalota. Itt mesélt szombat este Megyesi Balázs műtárgyszakértő a 20. század eleji polgár mindennapjairól.
Szokatlan gyermekzsivajjal telt meg szombaton a marosvásárhelyi Vártemplom, ahol közös gyermeknapot tartottak a református gyülekezetek. Félezer kicsi, fiatal és felnőtt imádkozott és énekelt közösen.
Mikháza, a kis nyárádmenti falu ad otthont a Limesparknak, amely méltón képviseli a térség kivételes régészeti értékeit. A különleges múzeum szombat délelőtt nyitotta meg kapuit, és ezentúl minden keddtől vasárnapig várja látogatóit.
Rovarirtási akciót szervez Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala szombat éjjel a város valamennyi területén. Azt javasolják, csukják be az ablakokat, ha arra jár a rovarirtó szereket permetező autó.
szóljon hozzá!