
Fotó: Facebook/Elena Lasconi
Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke felhívást intézett a polgárokhoz, hogy ne válaszoljanak az uszításokra, és figyelmeztetett, hogy vasárnap kísérletet történik „az ország további destabilizálására”.
2024. december 08., 14:082024. december 08., 14:08
„Nyugtalan idők járnak. Rendkívül törékenyek vagyunk. Tudom, hogy dühösek és csalódottak. Kérem, ne adjanak ezzel muníciót a szélsőségesek kezébe! Úgy látom, hogy holnap (vasárnap - szerk. megj.) kísérlet fog történni az ország további destabilizálására.
– írta Lasconi a Facebookra péntek este az Agerpres beszámolója szerint.
Hozzátette: az alkotmánybíróságnak (CCR) az államelnök-választás teljes folyamatának érvénytelenítése még nagyobb széthúzást okozott a romániaiak körében, még nagyobb mértékben aláásta a polgároknak az állam intézményeibe vetett bizalmát.
– hangsúlyozta üzenetében az USR államfőjelöltje.
Lasconi szerint „Oroszország, illetve a múlt és a jelen mélyen korrupt rendszer befolyása egyaránt gyengítik, sérthetővé teszik” a román népet, emiatt
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vasárnapi közleményében bejelentette, hogy vasárnap, Románia alkotmányának napján, amikor a román állampolgároknak az urnák elé kellett volna járulniuk jövendőbeli elnökük megválasztására,
Romániában december 8-án kellett volna megtartani az elnökválasztás második fordulóját, azonban az alkotmánybíróság érvénytelenítette a teljes választási folyamatot.

Az alkotmánybíróság pénteken egyhangú döntéssel érvénytelenítette az elnökválasztás teljes folyamatát – áll a hivatalos közleményében.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
Az elmúlt 24 órában hét riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 12 személynek nyújtottak segítséget - számolt be vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
A Csíki Székely Múzeum ismeretterjesztő előadássorozata ezúttal a XX. századi gazdasági összeomlások világába kalauzol: a hiperinflációs bankjegyek történetén keresztül idézi meg a két világháborút követő bizonytalanságot.
Ismeretlen elkövető rongálta meg a Csíkpálfalva határában levő útszéli keresztfát vasárnapra virradóra – adja hírül Facebook-oldalán a helyi Keresztelő Szent János Római Katolikus Plébánia.
Több ezren tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért szombat este a bukaresti Victoriei téren.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
szóljon hozzá!