
Négy hónap után akadt horogra egy marosvásárhelyi betörő, aki a lakatlan házakra szakképesedett.
2012. január 08., 12:072012. január 08., 12:07
2012. január 08., 12:532012. január 08., 12:53
Az elmúlt év szeptemberében elkövetett lakásfosztogatások tettesét azonosította a marosvásárhelyi rendőrség. Amint Livia Popa rendőrbiztos, a megyei felügyelőség sajtószóvivője tájékoztatott, őrizetbe vették a marosvásárhelyi illetőségű 20 éves D. J.-t, aki alaposan gyanúsítható a betöréses lopások elkövetésével.
Múlt év szeptember 5. és 10. között egy marosvásárhelyi, George Coşbuc utcai nem lakott házba hatolt be először a tolvaj, ahonnan a fűtőrendszer vörösréz csöveit, a hőközpont tartozékait, elektromos vezetékeket, fehérneműt és más javakat vitt el. Utána, 10. és 19. között egy Kinizsi Pál utcai udvarba mászott be, majd egy nyitva hagyott ablakon behatolt a lakásba, ahonnan egy baltával, egy késsel valamint a hőközpont vörösrézből készült csöveivel távozott.
A betörő lakásfosztogatót őrizetbe vették, előzetes letartóztatása folyamatban van, miközben bűnügyi vizsgálatot folytatnak ellene.
Földrengéshez hasonló zajt és mozgást eredményezett pénteken reggel a hó súlya alatt összeomlott röpde a marosvásárhelyi állatkertben. A Zöld házat és környékét is lezárták.
Két autó ütközött össze Désfalva és Harangláb között pénteken reggel, többen is megsérültek.
Noha a konkrét határozattervezet még nincs meg, de Marosvásárhelyen úgy néz ki, legtöbb ezer lej értékben fogják visszatéríteni a fogyatékkal élők által befizetett adót, jövedelem függvényében.
Folytatni fogják a beruházásokat és a megkezdett munkálatokat Marosvásárhelyen – számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján Soós Zoltán polgármester. Ottjártunkkor láttuk, hogy a városháza közelében épülő mélygarázsnál gőzerővel dolgoznak.
Erősen ittas állapotban ült a kormányhoz egy nő Maros megyében szerdán este, baleset lett a vége.
Két autó ütközött össze Maroskeresztúron, három ember megsérült. A helyszínen félsávon, rendőri irányítással halad a forgalom.
Csütörtöktől kezdődően egyhetes programsorozattal ünnepli a román és a magyar kultúrát a Studium–Prospero Alapítvány Marosvásárhelyen.
Marosvásárhelyen zajlik az új, RFID-chippel ellátott vegyes- és biokukák kiosztása. A cél az igazságosabb díjszabás és a mérhető hulladéktermelés, de amíg az új kukák kompatibilisek lesznek az új járművekkel, még a régieket kell használni.
A vegyipari kombinát közleménye, amelyben a késleltetett eladási folyamatra is hivatkozva jelenti be, hogy kényszerszabadságra küldi alkalmazottait, nem hatja meg a Romgazt – írja utóbbi válaszként. Maros megye prefektusa is megszólalt az ügyben.
szóljon hozzá!