Faluünnepre készülnek Csíkszentdomokoson
Fotó: Veres Nándor
Gyalogtúrát, sakkversenyt, kaszálókalákát, előadásokat és egyéb szórakoztató programokat is tartanak a következő napokban Csíkszentdomokoson a helyi falunapok részeként.
2018. augusztus 02., 19:572018. augusztus 02., 19:57
Ötnapos falunapi programot szerveznek Csíkszentdomokoson, amelynek nyitóeseményét, a közösségi kaszálókalákát szombaton reggel öt órától tartják a település közelében lévő Gálkút-völgyében.
Vasárnap 10 órától sakkverseny kezdődik a polgármesteri hivatalban 11 órától pedig focibajnokság, amelyre péntekig lehet jelentkezni a 0753-923 908-as telefonszámon. Este 7 órától Gyógynövények a bőrápolásban címmel tart előadást Kurkó Ibolya a polgármesteri hivatal dísztermében. Szintén péntekig lehet jelezni a csatlakozási szándékot – a 0746-481412-es telefonszámon – a hétfői, reggel nyolc órától induló gyalogtúrára Naskalat felé, amelynek vezetője Laczkó-Szentmiklósi Árpád lesz, aki a túra után este hét órától könyvbemutatót és élménybeszámolót tart a Kárpátok bércein című könyve kapcsán az önkormányzat épületében.
Szerdán, augusztus 8-án reggel a hat órai zenés ébresztő után 9 és 11 órakor ünnepi szentmisét mutatnak be a csíkszentdomokosi római katolikus plébániatemplomban a védőszent ünnepnapja alkalmából. Délután négy órától a helyi sportpályán a Csíkszentdomokosi Ifjúsági Fúvószenekar ad koncertet, utána cselgáncs-, majd ritmikus gimnasztika bemutatót lehet megtekinteni. Öt órától latin-amerikai táncokból nyújtanak ízelítőt a Real Dance tánciskola növendékei, akik után néptáncosok lépnek színpadra – táncol az Ördögborda, a Zivatar, a Prücskök, az Egészségház előkészítő osztálya, az Elevenek, a Zsengicék, a Csemeték, a Tenyeres talpasok és Tenyeres talpacskák néptánccsoportok. Este nyolc órától pedig utcabállal zárul a program.
de lesz játéksarok és légvár is, valamint a falunapok alatt megtekinthető lesz Oláh Katalin és Sámuel Szilárd képzőművészeti alkotásaiból nyílt kiállítás a polgármesteri hivatal dísztermében.
Dan Tanasă képviselő szerint az utcai erőszak Bukarestben és más városokban is jelen van, de nem az ő bejegyzései, hanem „a kormány kudarcos közpolitikái” váltják ki.
Egy 48 év körüli férfi életét vesztette egy tűzesetben, amelyet nagy valószínűséggel egy el nem oltott cigaretta parazsa okozott – tájékoztatott csütörtökön a Ialomițai Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ketten egészségügyi ellátásra szorultak, miután két jármű, egy személyautó és egy traktor összeütközött Dedrád közelében csütörtök délelőtt – adta hírül a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Szeptember elsejétől jelentősen, egyes periódusokra szinte a duplájára drágul az úthasználati díj Romániában. Nemcsak az adó, hanem a büntetés is nagyobb lesz.
Gyomorgörcstől az ölelésig – a konfliktuskezelés művészete címmel tart előadást Mihalec Gábor párterapeuta szeptember 4-én, csütörtökön Székelyudvarhelyen, a Református Esperesi Hivatal konferenciatermében.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Még egy hétig látogatható a MIKÓ – Egy alkotó erdélyi család című kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban. Szeptember 4-én szakmai tárlatvezetéssel zárjul, amelyre várják az érdeklődőket.
Ma, augusztus 28-án van a 2025-ös esztendő 240. napja, és még 125 nap van hátra az év végéig. Kerek számok.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint a koalícióban megállapodás született arról, hogy a második deficitcsökkentő csomagot öt részre osztják, így mindegyik érintett ágazatról külön-külön tervezet rendelkezik majd.
Hetven férőhelyes, korszerű bölcsőde épül Székelyudvarhelyen, a Csereháton – a munkálatok már elkezdődtek. Az új intézmény jövő nyárra készülhet el, modern felszereltséggel és tágas udvarral.
szóljon hozzá!