
Fotó: Boda L. Gergely
Két nap próbaidő után szerdán már élesben üzemelt az új beléptetőrendszer a marosvásárhelyi Víkendtelepen. A jegyárak nem változtak, már csak az idő kell igazán nyárias legyen, hogy benépesedjen a helyiek egyik kedvenc szabadidőközpontja.
2017. június 07., 18:542017. június 07., 18:54
A teraszok nagy része is nyitva van, fagyival, lángossal, sültekkel várják a vendégeket. Meglepő módon azonban legalább három-négyen az eladó tábla lóg, jelezve, hogy idén már nem nyitnak ki.
és kapukat szerelnek fel, amelyeken keresztül bejuthatnak a jegyet váltó strandolók. Tavaly nem sikerült ezeket beszerezni és felszerelni, hiszen többek között az egész villanyhálózatot át kellett szereltetni, hogy a rendszert működtetni tudják.
Idén azonban végre megérkeztek a kapuk, beszerelték őket. Hétfőn és kedden a gyártó jelenlétében ki is próbálták, hogy ki lehessen küszöbölni az esetleges fennakadásokat.
A víkend aligazgatója, Mátyási Levente a Vásárhelyi Hírlapnak elmondta, hogy a strandolók vonalkódos jegyet váltanak a bódékból, majd „megmutatják” azt a lézeres azonosítóval rendelkező rendszernek. A jegyet meg kell őrizni, de kifele már nem azt kell használni, gombnyomással lehet kijutni.
Fotó: Boda L. Gergely
– mondta az aligazgató, akitől megkérdeztük, vajon mi lehet az oka, hogy a szabadidőközpontban legalább három teraszon még lakat van, és eladó tábla lóg. Mátyási Levente nem kívánt erről nyilatkozni, szerinte a tulajdonosok tudnának erről többet mondani.
Az egyik eladó terasz a bejárathoz közeli Tropikal, amelynek tulajdonosa, Iszlai Jenő a Vásárhelyi Hírlapnak elmondta, hogy a nyeresége nagymértékben függ az időjárástól.
– mondta az üzletember, hozzátéve, nincs ideje és energiája a terasszal foglalkozni, ezért adja el.
Fotó: Boda L. Gergely
Jelenleg a víkendtelepen 14 vendéglátóipari egység van, kisebb-nagyobb teraszok, fagyizók – ezek közül ketten idén visszamondták a szerződést a városházával.
Gondoskodnak a gólyákról Csomakőrösön: miután a tavaly egy gólyafészek kigyúlt a faluban, három fészektartó fémvázat is felszereltetett a kovásznai polgármesteri hivatal.
Az S&P Global Ratings megerősítette Románia hosszú és rövid lejáratú államadósság-besorolását a BBB mínusz/A-3 szinten, a kilátást pedig továbbra is negatívnak minősítette – derül ki a hitelminősítő közleményéből.
Dacian Cioloș április 6-ától, hétfőtől elnöki tanácsadó lesz. A Nicușor Dan államfő által aláírt rendelet pénteken jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
szóljon hozzá!