
Fotó: Illusztráció: Fancsali Attila
Harminchat marosvásárhelyi utcát foglalt bele az Országos Infrastruktúra Fejlesztési Programba a vidékfejlesztési és turisztikai minisztérium. A megyeközpontban összesen 27,676 kilométernyi útszakaszt javítanak fel a következő két évben.
2011. június 14., 14:342011. június 14., 14:34
2011. június 14., 14:502011. június 14., 14:50
A pirossal jelölt utcákat újítják fel kormánypénzből
A tervek szerint egy éven belül végeznek az utcák 80 százalékának a rehabilitációjával, majd a következő évben befejezik a többit. A projekt összértéke 11 107 973 euró – az összeget teljes egészében kormánypénzekből fedezik. A projektben szereplő utcák nagy része forgalmas, az utóbbi néhány évben tönkrementek, néhol óriási gödröket kell kerülgetniük a gépkocsivezetőknek.
Az Országos Infrastruktúra Fejlesztési Program keretében újítják fel az Azuga, Bazsarózsa, Cosmin, Nicolae Iorga, Andrei Şaguna, Cuza Vodă, Mátyás Király, Gheorghe Marinescu, Slatina, Patak, Mihai Viteazu, Szent János, Negoiu, Jeddi, Kossuth, Nicolae Grigorescu, Szabadság, Vársétány, Cseresznye, Csukás, Csalhó, Déva, Kövesdomb, Godeanu, Kakukkfű, Predeál, Dózsa György, Koós Ferenc, Béga, Bodoni, Március 8., Marosludasi utcákat, valamint a Palás, Lépcső közöket, illetve a Mărăşeşti és Rózsák tereket.
Hozzálátnak a Kálvária felújításának folytatásához
A Marosvásárhelyi polgármesteri hivatal június végén lát hozzá a Kálvária (Papiu Ilarian) utca eddig fel nem újított szakaszainak a rehabilitálásához, amellyel a tervek szerint az iskolakezdésig, azaz szeptember 15-éig végeznek. Egy évvel ezelőtt egy hónap alatt felújították a Kálvária Volkány és Somos utcák közötti szakaszát. Kicserélték a gázvezetéket, a csatornázást, és az ivóvízhálózatot is felújították.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
szóljon hozzá!