Kivételes esetben engedélyezik a leválást

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

A csíkszeredai Goscom Rt. az idei fűtési szezon végétől megengedi a központi fűtési rendszerről való leválást, de csak azokban a lépcsőházakban, ahol nagyon magas a távfűtési rendszert elhagyók száma. Ezekben a kivételes esetekben felvállalja a gázkazán bekötését is.

Létai Tibor

2011. január 18., 16:342011. január 18., 16:34

2011. január 18., 18:392011. január 18., 18:39



Ahol magas a távfűtési rendszert elhagyók száma, ott megengedik a további leválásokat

A Goscom Rt. igazgatója, Fekete Ana a döntéssel kapcsolatban kifejtette: abban az esetben, ha egy lépcsőházban a távfűtési rendszerről leváltak magas aránya miatt a távhő ellenértéke túl nagy, vagy a szolgáltatás nem megfelelő minőségű, a 2011–2012-es fűtési szezontól igényelhető az illető lépcsőház távfűtésének megszüntetése. Csíkszeredában egyetlen lakrésznek sem szüntetjük meg önkényesen a távhőszolgáltatást. A 2010/198-as helyi tanács határozata értelmében, minden olyan lépcsőház esetét megvizsgáljuk, ahol magas a leváltak aránya, és ha indokoltnak tartjuk a távhő megszüntetését, gondoskodunk a lakrész egyéni fűtésének kivitelezéséről is – fogalmazott az igazgató.

A Goscom által felszerelendő gázkazán bekötési költségeivel kapcsolatban az egyik lehetőség, hogy a lakó a beszerelést követően kifizeti a megfelelő összeget, a másik pedig, hogy öt évre szerződést köt a távhőszolgáltatóval, és ez idő alatt téríti meg neki a beszerelés költségeit és a kazán árát.

Megpróbálunk mindenképpen egy olcsó megoldást találni a problémára, amit a kényszer szült, és nem utolsósorban szociális vetülete is van a dolognak, mert fűtés nélkül nem maradhat senki – mondta Fekete.

Abos Éva, a Goscom sajtóreferense hozzáfűzte: vannak olyan tömbházak, ahol nagyon sok leválás történt, és a központi fűtésen maradt néhány lakónak már túlságosan sokba kerül ez a fűtési forma. Ezekben a helyzetekben, ahol nincs más megoldás, avatkozna be a közüzem segítségképpen. Abos konkrét példaként említette az egyik Testvériség sugárúti tömbházat, ahol már csak két apartman veszi igénybe a Goscom szolgálatait, és lakásonként a havi közköltség 770 lejre rúg. Ez nem egyedi eset, és ezekben a kirívó helyzetekben szeretne a hőszolgáltató segíteni, hogy a nagyszámú leválások miatt felborult rendszer terhe ne csak egy-két lakástulajdonost sújtson.

Lemondanak a költségelosztóról

Eddig mindenki lehetőleg költségelosztót (repartitort) szereltetett, ez a hullám most visszaszorulóban, a túl nagy közköltségek miatt egyre többen mondják vissza ezt a rendszert. Az elmúlt két hónapban Csíkszeredában már tíz lépcsőház is felmondta a költségelosztós szolgáltatást, és áttértek arra a megoldásra, hogy a tömbház fűtését elosztják a tulajdonosok között a lakófelület nagysága függvényében, melynek következtében kevesebbet kell fizetniük – tudtuk meg Abos Évától, a Goscom sajtóreferensétől.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 19., kedd

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett

Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe

A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe
2026. május 19., kedd

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik

A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik
2026. május 19., kedd

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint

A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálintot

Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálintot
2026. május 19., kedd

Pont lejár búcsúkezdésre a most kiadott időjárási riasztás

Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Pont lejár búcsúkezdésre a most kiadott időjárási riasztás
2026. május 19., kedd

Búcsús szentmise a Madarasi Hargitán

Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.

Búcsús szentmise a Madarasi Hargitán
Hirdetés
2026. május 19., kedd

A nyár kezdetének időjárásába is betekintést nyújt a négyhetes előrejelzés

Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.

A nyár kezdetének időjárásába is betekintést nyújt a négyhetes előrejelzés
2026. május 19., kedd

Nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügy igazságügyi tárcánál lévő dossziéját

Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.

Nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügy igazságügyi tárcánál lévő dossziéját
2026. május 18., hétfő

Elindultak Csíksomlyóra a lovasok a Maros megyei magyarság imaszalagjaival, rajtuk Márton Áron gondolataival

A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.

Elindultak Csíksomlyóra a lovasok a Maros megyei magyarság imaszalagjaival, rajtuk Márton Áron gondolataival
Hirdetés