
A program révén a napokban 14 pályát adnak át
Fotó: Veres Nándor
Százhúsz gyerek fogja használni azt a – magyar kormány támogatásával létrehozott – sportpályát, amelyet a gyergyószentmiklósi Pitypang óvoda udvarán adtak át csütörtökön.
2021. június 24., 19:132021. június 24., 19:13
„Életminőségünk és környezetünk orvossága a mozgás és a sport” – mutatott rá az átadási ünnepségen tartott beszédében Csibi Zsuzsanna, a Pitypang óvoda igazgatónője, aki szerint az intézményben most már megvannak azok az adottságok, amelyek a sportolást, sportoktatást biztosíthatják.
Grezsa István, a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program koordinálásáért felelős miniszteri biztos hangsúlyozta, a program révén
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt években felismerték azt, hogy itt számos olyan adottság hiányzik, ami Magyarországon természetesnek számít. Ebből kiindulva kezdték el a magyar innovációnak számító Ovi-Sport pályák létesítését.
– mondta Grezsa István, hozzátéve, hogy talán már itt rúgja a labdát a jövő Puskás Ference, Szalay Ádámja, vagy Buzánszky Jenője.
Fotó: Veres Nándor
Buzánszky Jenő nevét különösen érdemes kiemelni, hiszen az ő szellemi hagyatékának is tekinthető az Ovi-Pályák építése, és számára mindig szívügy volt a határon túli magyarság ügye, valamint a labdarúgás népszerűsítése. A miniszteri biztos rámutatott: „az sem baj, ha nem a magyar, hanem a román válogatottban fociznak majd a mostani gyerekek, hiszen az óvodaprogram nemcsak Kárpát-medencei magyar–magyar összefogásról szól, hanem az adott országok többségi nemzetei felé is szeretné közvetíteni az, hogy egymás terhét hordozva össze kellene végre fogjunk, és a nemzeti türelmetlenségeket felül kell írnia a közös érdeknek. Remélem, ennek az lesz a vége, hogy eljön az idő, amikor már nem fogjuk kifütyülni egymás himnuszát”.
Összesen tizennégy sportpálya létesült abban a programban, amely révén a gyergyószentmiklósi is létrejött, és amelyet az Erdélyért Polgári Egyesület valósított meg. Kátai Attila, az alapítvány elnöke leszögezte, nem baj, ha nem lesz a gyermekből élsportoló, a legfontosabb a mozgás, a labdajátékok megismertetése, megszerettetése. „Legyen mindig gyerekzsivajtól hangos” – tette hozzá.
Fotó: Veres Nándor
Az Erdélyi Magyar Szövetség társelnöke, Mezei János hangsúlyozta: a gyerekek fel fogják ismerni, hogy a labdajátékhoz csapatra van szükség, társak kellenek, akikkel együtt kell működni, egymásra figyelni és segíteni egymást. „Megtanulják, hogy ha máson segítünk, mi is segítve leszünk. Ez a legfontosabb üzenet”.
Az ünnepségen a városvezetést Len Emil alpolgármester képviselte, a felszólalók pedig kiemelték Nagy Zoltán korábbi polgármester szerepét is az óvodafejlesztés megvalósulásában.
„Mi leszünk” – kiáltották kórusban az óvodások arra a kérdésre, hogy kik lesznek majd sportolók, kik fognak gólokat rúgni. A kérdést Molnár Andrea, az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvány elnöke intézte hozzájuk, aki elmondta, hogy az alapítványt épp tíz éve, 2011-ben alapította Buzánszky Jenő, a legendás Aranycsapat játékosa.
Fotó: Gergely Imre
Az volt a gondolat, hogy intézményi keretek között honosítsanak meg egyfajta sportágspecifikus testnevelést. Ez a gondolat nőtt nemzeti programmá. Az eseményen jelen volt ifjabb Buzánszky Jenő is.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
1 hozzászólás